Česky

Česky

English

menu
zavřít

Omezení provozu v agendě řidičských průkazů

12. 6. 2018

Aktuality

130

Zlín - Ve dnech 28. a 29. června nebude možné přijmout a zpracovat na pracovištích Magistrátu města Zlína žádosti o vydání řidičského průkazu...

Ilustrační foto

Zlín - Ve dnech 28. a 29. června nebude možné přijmout a zpracovat na pracovištích Magistrátu města Zlína žádosti o vydání řidičského průkazu a paměťové karty řidiče do digitálního tachografu. Žádosti bude možné podat až dne 2. července.

„Důvodem je přechod agendy na nový systém, což je spojeno se softwarovými úpravami, technickým dovybavením a změnami v procesu vyřizování žádostí,“ vysvětlil Antonín Šrajer, vedoucí Odboru občansko – správních agend magistrátu.

Předmětná změna se týká všech obcí s rozšířenou působností a souvisí se změnou legislativy.

Mezi změny patří např. částečné rozvolnění místní příslušnosti, kdy občan bude moci podat žádost o vydání řidičského průkazu a vyzvednutí hotového dokladu bez dosavadní vazby na místo trvalého pobytu.

Důležitou novinkou také je, že k vyřízení řidičského průkazu již nebude zapotřebí předkládat fotografii, která bude získávána primárně z informačních systémů občanských průkazů a cestovních dokladů,nebo bude pořízena, spolu s digitálním podpisem, přímo na pracovišti řidičských průkazů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru