Česky

Česky

English

menu
zavřít

Opatření přijatá na jednání Krizového štábu ORP Zlín dne 15. října

16. 10. 2020

Aktuality

14

Zlín - Vývoj v šíření nákazy COVID – 19 přiměl představitele města k přijetí dalších preventivních a také provozně technických opatření. S účinností od pátku 16. října se tak až do odvolání přerušuje agenda...

Zlin-celkovy-pohled.jpg

Zlín - Vývoj v šíření nákazy COVID – 19 přiměl představitele města k přijetí dalších preventivních a také provozně technických opatření.

S účinností od pátku 16. října se tak až do odvolání přerušuje agenda tzv. jubilantů, kdy dobrovolní spolupracovníci zajištují osobní přání občanům města slavicí významné jubileum a předávají jim květiny a dárkové balíčky. Uzavřeny jsou také kluby seniorů.

Po dobu nouzového stavu se také v místních částech nebude uskutečňovat hlášení místního rozhlasu. Vysílat se bude pouze hlášení VISO, tedy pouze hlášení výstražná. Pro provoz komisí místních částí bylo také doporučeno, aby komise přerušily osobní jednání a v době nouzového stavu řešily nejnutnější agendu elektronicky. V případě provozu kanceláří místních částí bylo rozhodnuto o zachování provozu za předpokladu dodržení úřední doby dle vládního nařízení a dalších preventivních opatření. V ojedinělých případech, kdy je pracovník považován za rizikovou skupinu, může být kancelář uzavřena, o čemž bude veřejnost informována.

Již ve středu 14. října byly v hromadné dopravě zrušeny školní spoje. Od pondělí 19. října pak přejde DZSO na letní/zimní jízdní řády, kde je nižší četnost spojů. Toto omezení je platné po dobu uzavření škol. V individuálních případech však může dojít k posílení spojů tak, aby nedošlo k výraznému omezení cestujících. DSZO bude vytíženost linek monitorovat.

V souvislosti s aktuálními opatřeními v rámci nouzového stavu je z důvodu karantény dočasně uzavřeno pracoviště evidence vozidel Magistrátu města Zlína v budově L. Váchy 602.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru