Česky

Česky

English

menu
zavřít

Oprava cesty omezí přístup ke Svaté vodě u Malenovic a do zahrádkářských osad

27. 8. 2021

Aktuality

96

Zlín - Zahrádkaří a turisté se mohou brzy těšit na nově opravenou přístupovou komunikaci do zahrádkářských kolonií za malenovickým hřbitovem směrem ke Svaté vodě...

polni-cesta.jpg

Zlín - Zahrádkaří a turisté se mohou brzy těšit na nově opravenou přístupovou komunikaci do zahrádkářských kolonií za malenovickým hřbitovem směrem ke Svaté vodě. Jde především o osady Dlouhé hony, Kálavy a Kočkov. Státní pozemkový úřad, pobočka Zlín, zde bude realizovat stavbu polních cest a lokálního biokoridoru a od 6. září tak dojde k omezení provozu na stávající přístupové cestě.

„Tyto práce navážou na již probíhající výstavbu protipovodňového opatření v podobě poldru. Ten má zadržet vodu při přívalových deštích,“ uvedl Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro oblast životního prostředí. Provizorní přístup po dobu provádění stavby bude souběžně po okraji stávajícího pole, kde bude po realizaci stavby komunikace vysazen biokoridor. Termín dokončení stavebních prací je stanoven do poloviny listopadu.

Celková délka rekonstruované komunikace má být 1.255 metrů s jízdním pruhem o šířce tří metrů. Na cestě budou vytvořeny celkem čtyři výhybny a dva hospodářské sjezdy.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru