Česky

Česky

English

menu
zavřít

Ovzduší ve Zlíně se zlepšuje

30. 1. 2017

Aktuality

4

Zlín – Podle aktuální zprávy Českého hydrometeorologického ústavu již není na území Zlínského kraje vyhlášena regulace ani smogová situace. Čistota ovzduší se i ve Zlíně dostala do stavu – běžná situace.

náměstí Míru

Zlín – Podle aktuální zprávy Českého hydrometeorologického ústavu již není na území Zlínského kraje vyhlášena regulace ani  smogová situace. Čistota ovzduší se i ve Zlíně dostala do stavu – běžná situace.

Dle výhledu na dnešek budou rozptylové podmínky mírně nepříznivé, postupně až dobré. Koncentrace suspendovaných částic PM10, tedy polétavého prachu, budou zvolna klesat.

Polétavý prach (PM z anglického názvu "particulate matter") je pojem pro mikročástice o velikosti několika mikrometrů (µm). Částice mají své specifické označení podle velikosti – například PM10 označuje polétavý prach o velikosti 10 mikrometrů.

Smogovou situaci vyhlašuje hydrometeorologický ústav při překročení informativní prahové hodnoty příslušné znečišťující látky v ovzduší (suspendovaných částic PM10, přízemního ozonu, oxidu siřičitého nebo oxidu dusičitého) jsou-li splněny všechny požadované podmínky pro vyhlášení.

Podrobné informace v souvislosti se znečištěním ovzduší a smogovým varovným a regulačním systémem lze sledovat zde:

http://portal.chmi.cz/aktualni-situace/stav-ovzdusi/ovzdusi-v-regionech/zlinsky

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru