Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pálení klestí, listí a trávy zhoršuje kvalitu vzduchu i vztahy se sousedy

17. 5. 2019

Aktuality

24

Zlín - Jarní úklid na zahrádkách a předzahrádkách je v plném proudu. Město Zlín k likvidaci rostlinného odpadu občanům poskytuje hnědé nádoby na bioodpad, velkoobjemové kontejnery a k dispozici je i síť sběrných dvorů...

vypalování trávy je v ČR zakázáno zákonem.jpg

Zlín - Jarní úklid na zahrádkách a předzahrádkách je v plném proudu. Město Zlín k likvidaci rostlinného odpadu občanům poskytuje hnědé nádoby na bioodpad, velkoobjemové kontejnery a k dispozici je i síť sběrných dvorů. Řešením je také individuální kompostování. Pálení čehokoliv jiného než suchého chemicky neošetřeného dřeva je navíc ve Zlíně zakázáno městskou vyhláškou a tudíž může být i finančně sankcionováno. Přesto se někteří lidé zdráhají využít některou z nabízených možností a kromě zhoršení kvality ovzduší riskují nejen pokutu, ale také spory se sousedy, kterým mohou štiplavým dýmem znemožnit venkovní posezení či kontaminovat venku se sušící prádlo.

„Doposud bylo vydáno přes 7000 hnědých nádob. Další možností je odevzdání tohoto materiálu ve sběrných dvorech, při mobilních svozech a také odvážení přímo na kompostárnu. Nově jsou také v okrajových místních částech umisťovány velkoobjemové kontejnery na bioodpad, vždy ve třech jarních a třech podzimních termínech v celkem 12 lokalitách,“ prozradila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství.

Všechny tyto služby jsou pravidelně prezentovány prostřednictvím různých článků a Odpadového kalendáře jak v magazínu Zlín, tak na webu města. Každá domácnost, která se účastní sběru biologicky rozložitelného odpadu, má navíc nárok na bezplatné získání až 250 kilogramů kompostu z městské kompostárny.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru