Česky

Česky

English

menu
zavřít

Památku Jana Palacha připomene i rozzářený Památník T. Bati

17. 1. 2019

Aktuality

4

Zlín - K uctění památky Jana Palacha se v sobotu uskuteční světelný happening. K připomínce památky se připojí i zrekonstruovaný Památník Tomáše Bati, který se na závěr...

2018-foto-libor-stavjanik-doku-maly.jpg

Zlín -  K uctění památky Jana Palacha se v sobotu ve Zlíně uskuteční světelný happening. K připomínce památky se připojí i nově zrekonstruovaný Památník Tomáše Bati, který se na závěr světelného happeningu rozzáří do okolí. Sraz účastníků bude v 16 hodin v dolní části Gahurova prospektu naproti Kongresového centra. V sobotu 19. ledna to bude právě 50 let, kdy na následky svého protestu proti okupaci Československa zemřel dvacetiletý student Jan Palach. 

„Jeho oběť je připomínkou vzdoru vůči lžím, křivení charakterů lidí a dalším praktikám totalitní moci. Toto poselství a důležitost svobody si za Vaší pomoci připomeneme tichým rozsvícením svíčkového řetězu,“ prohlásil Petr Michálek, ředitel Městského divadla Zlín a zastupitel města. Délka náměstí T. G. M. je přibližně770 metrů, v minulosti zde hořelo přes osm set svíček, vznikl tak nejdelší řetěz svíček v České republice. Na místě budou k dispozici svíčky, vzít si ale může každý z účastníků i vlastní bílé svíce v kelímcích, či lucerny. Po vytvoření světelného řetězu ze svíček zazní krátká hudební produkce v místě srazu, tedy v dolní části Gahurova prospektu. Pořadatelé ocení pomoc dobrovolníků, kteří přijdou druhý den v deset hodin dopoledne svíčky sklízet. Autorem nápadu je zlínský výtvarník Petr Dosoudil. Realizátorem akce je Živý Zlín, tedy projekt města, který nabízí v průběhu roku lidem zdarma možnost účastnit se mnoha zajímavých akcí.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru