Česky

Česky

English

menu
zavřít

Památník Tomáše Bati má vlastní web

28. 6. 2018

Aktuality

176

Zlín - Obnova památníku vrcholí, město proto připravuje informační kampaň, jejíž součástí je také samostatný web památníku. Na adrese www.pamatnikbata.eu...

Památník ve 30. letech minulého století

Zlín - Obnova památníku vrcholí, město proto připravuje informační kampaň, jejíž součástí je také samostatný web památníku. Na adrese www.pamatnikbata.eu návštěvník najde nyní především základní informace o památníku.

„Průběžně budou publikovány zajímavosti z průběhu obnovy, vysvětleny budou třeba celkové náklady na stavbu. Důraz však bude kladen na vyzdvihnutí výjimečnosti budovy, kterou mnozí odborníci srovnávají s brněnskou vilou Tugendhat či pražskou Müllerovou vilou,“ sdělila Eva Husáková, vedoucí Odboru kultury a památkové péče magistrátu.

Pokud Vás zajímá, kdy bude památník poprvé zpřístupněn, co v něm bude, či naopak určitě nebude, co si o památníku myslí autority kulturního, architektonického a vědeckého světa, sledujte pravidelně aktuality na www.pamatnikbata.eu.

Památník se vrátí do původní podoby z 30. let minulého století, kdy byl nazýván „skleněným krystalem“ a stal se jedním ze symbolů Zlína. Vrátí se do něj i maketa letadla Junkers F 13, ve kterém přišel v roce 1932 o život Tomáš Baťa, zakladatel slavného obuvnického impéria. Stroj bude postaven v měřítku 1:1, oproti originálu bude maketa jiná pouze v tom, že nebude mít motor a interiér pro pasažéry.

Obnovení Památníku Tomáše Bati vyjde na cca 50 milionů korun. Městu se podařilo získat dotaci z ministerstva kultury ve výši 32 milionů korun, zbytek uvolní ze svého rozpočtu. Použije také prostředky z veřejné sbírky, která již vynesla téměř 600 tisíc korun. Veškeré finanční dary ze sbírky nazývané Zlíňané sobě jsou soustředěny ve Fondu na obnovu Památníku Tomáše Bati.

Památník bude znovu otevřen ke konci října. „Spousta lidí včetně mě se už těší, jak se tento dům – socha opět rozzáří nad Zlínem. Věřím, že si jeho prohlídku nenechá ujít spousta lidí,“ prohlásil primátor Miroslav Adámek.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru