Česky

Česky

English

menu
zavřít

Památník Tomáše Bati má za sebou druhou turistickou sezónu

21. 9. 2020

Aktuality

5

Zlín - Stejně jako řada dalších kulturních institucí, tak i Památník Tomáše Bati se musel před vypuknutím letošní hlavní turistické sezóny potýkat s dočasným uzavřením z důvodu výskytu nového typu koronaviru. Nicméně od svého znovu otevření v polovině května se opět těší zvýšenému zájmu ze strany tuzemských návštěvníků. Mnoho Čechů se v rámci svých dovolených rozhodlo podpořit cestování napříč republikou a navštívit regionální památky a kulturní organizace.

Zlín - Stejně jako řada dalších kulturních institucí, tak i Památník Tomáše Bati se musel před vypuknutím letošní hlavní turistické sezóny potýkat s dočasným uzavřením z důvodu výskytu nového typu koronaviru. Nicméně od svého znovu otevření v polovině května se opět těší zvýšenému zájmu ze strany tuzemských návštěvníků. Mnoho Čechů se v rámci svých dovolených rozhodlo podpořit cestování napříč republikou a navštívit regionální památky a kulturní organizace.

Během letošního léta přilákala možnost zhlédnout Památník Tomáše Bati bezmála 3 600 návštěvníků, což je v porovnání s loňským létem o téměř 600 příchozích více. Nejvytíženějším měsícem co do počtu návštěvníků byl srpen se statistikou čítající skoro 1 800 osob.

Po završené úspěšné letní sezóně se mají zájemci na co těšit i na podzim. V plánu je rozmanitý program, připravují se zajímavé akce a přednáškové cykly pro veřejnost. Milovníci architektury mohou zavítat v sobotu 3. října od 16:00 na Den architektury do Památníku, kdy bude organizována speciální komentovaná prohlídka se zaměřením na dílo F. L. Gahury a dalších architektů města Zlína. V rámci národní putovní výstavy Má vlast cestami proměn bude u našeho zlínského architektonického skvostu od 13. října k vidění venkovní panelová prezentace soutěžních proměn z našeho kraje. Do celostátní soutěže o nejzdařilejší proměnu je zařazen také Památník Tomáše Bati a veřejnost pro něj může hlasovat na webu cestamipromen.cz/hlasovani. Ve středu 14. října od 17:00 se uskuteční v infopointu Památníku T. Bati přednáška „Znáte Památník Tomáše Bati nebo Dům umění?“ s kurátorkou krajské galerie Ladislavou Horňákovou. Přednáškové akce podzimu uzavře ve středu 25. listopadu od 17:00 beseda s projektovou manažerkou Nadace Tomáše Bati Gabrielou Končitíkovou na téma: Ženy u Baťů.

Pro období podzim/zima bude Památník pro návštěvníky otevřen ve středu, pátek a o víkendu s prohlídkami v 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a v 16:00. Vstupenky se kupují v infopointu (v sousední budově gymnázia TGM). Pro příchozí jsou zde k dispozici zdarma doprovodné tiskoviny, brožury, mapky, mohou tady také zhlédnout edukativní projekce nebo si zakoupit drobný upomínkový předmět. V infopointu jsou pro zájemce v prodeji rovněž odborné publikace s baťovskou tematikou či kniha TESTAMENT – MANIFEST Památník Tomáše Bati vydaná statutárním městem Zlínem.

Veškeré potřebné informace se dozvíte na webu www.pamatnikbata.eu. Doporučujeme sledovat také Facebook a Instagram Památníku Tomáše Bati, kde se objevují další zajímavosti a aktuality.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru