Česky

Česky

English

menu
zavřít

Památník Tomáše Bati zazáří 17. listopadu barvami trikolóry

9. 11. 2023

Aktuality

144

Zlín - Po čtvrté v historii se zlínský klenot na Den boje za svobodu a demokracii zahalí do českých národních barev. V momentu rozsvícení se současně rozezní píseň Modlitba pro Martu, která je symbolem sametové revoluce.

Památník se tímto gestem zapojí do celorepublikové iniciativy organizované Festivalem svobody.

 „Památník Tomáše Bati je ikonou Zlína stejně jako trikolóra znakem České republiky. Spojením těchto dvou symbolů dáváme najevo, že ve Zlíně vnímáme důležitost svobody a demokracie, a to zejména v dnešní době, která ukazuje, že svoboda ani demokracie nejsou samozřejmostí,“ uvedla Martina Hladíková, náměstkyně primátora města Zlína.

Památník se ve spolupráci se zlínským fotografem a výtvarníkem Josefem Řezníčkem známým také pod pseudonymem Jsf Abb rozsvítí do svátečního hávu v 17:11 h a zářit nad Zlínem bude v případě příznivého počasí až do 22 h. Nejen fotografům se tak naskytne výjimečná příležitost zachytit budovu v netypické podobě. „Kromě večerního svícení nabízíme 17. listopadu také standardní komentované prohlídky Památníku, které začínají vždy v celou hodinu, a to v čase od 10 do 15 hodin včetně,“ doplnila Magdaléna Hladká, vedoucí Památníku.

Kulturní památka, jejímž výrazným exponátem je věrná maketa letounu Junkers F13 a od letošního roku také kapesní hodinky Tomáše Bati, je v období listopad–březen veřejnosti přístupná formou komentovaných prohlídek vždy v pátek, sobotu a neděli.

 

Zdroj: Památník Tomáše Bati

Foto: Jsf Abb

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru