Česky

Česky

English

menu
zavřít

Panoramatické tabule s kresbami domů se na náměstí vrátí na jaře

13. 11. 2018

Aktuality

12

Zlín - U příležitosti vzniku československého státu nechalo statutární město Zlín zpracovat panoramatické tabule s kresbami podoby domů na bývalém Hlavním náměstí okolo roku 1918...

2-reznicek.jpg

Zlín - U příležitosti vzniku československého státu nechalo statutární město Zlín zpracovat panoramatické tabule s kresbami podoby domů na bývalém Hlavním náměstí okolo roku 1918. Tyto panely jsou doplněny fotografiemi a texty o obyvatelích jednotlivých domů. Při kresbě čelních fasád domů se vycházelo z projektových dokumentací uložených ve stavebním archivu MMZ a dochovaných fotografií. Doslova mravenčí práci měl Státní okresní archiv na Klečůvce, který pro město zpracoval texty a dodal fotografie jednotlivých domů.

„Vycházeli jsme ze sčítání lidu v roce 1921, v jiných historických pramenech nelze obyvatele domů dohledat v konkrétní časové vrstvě. U některých domů jsme museli pátrat i v dalších pramenech. Ve většině případů lze například dohledat podle jména, kde která rodina bydlela, ale není už zaznačeno, kdy přesně na kterém čísle popisném,“ popisuje autorka textu Kamila Nečasová ze SOkA Zlín. Tabule by se na náměstí Míru měly vrátit na jaře příštího roku. (md)

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru