Česky

Česky

English

menu
zavřít

Park za divadlem bude hezčí. Pomůžou architekti

11. 3. 2019

Aktuality

19

Zlín – Jak by mohl vypadat park za Městským divadlem? Co nabídne návštěvníkům? Jaké bude jeho vybavení a kde se bude v jeho blízkosti parkovat? Odpovědi na tyto otázky...

Park za divadlem se změní

Zlín – Jak by mohl vypadat park za Městským divadlem? Co nabídne návštěvníkům? Jaké bude jeho vybavení a kde se bude v jeho blízkosti parkovat? Odpovědi na tyto otázky nalezne veřejná architektonicko-krajinářská soutěž, kterou vyhlásila radnice. Termín pro odevzdání návrhů je 10. května.

„Současný vzhled parku je velmi neutěšený, avšak podobné to bylo i před proměnou parku Komenského. Park za divadlem má díky svým návaznostem na všechny scény našeho divadla velký potenciál. Po revitalizaci této lokality očekávám její využití jak samotným divadlem a jeho návštěvníky, tak pro volnočasové chvíle odpočinku i zábavy,“ prohlásil primátor Jiří Korec. “Jsem přesvědčený, že vzhledem k umístění této doposud zanedbané plochy v centru Zlína se z ní může po rekonstrukci stát atraktivní veřejný prostor, který bude žít a umožní i pořádání různých společenských, nejen divadelních akcí,” doplnil náměstek primátora Pavel Brada.

Cílem soutěže není jen park, ale především okolí samotného divadla. Důraz je kladen na zachování zeleně. „Území chceme proměnit tak, aby v něm bylo možné pořádat i kulturně společenské akce, třeba představení pod širým nebem. Proto bude jeho část upravena tak, aby zde bylo možné umístit zpevněné pódium s hledištěm, využitelné například při příležitosti festivalu Setkání Stretnutie,“ sdělil Ivo Tuček, vedoucí oddělení prostorového plánování magistrátu. Ředitel Městského divadla a zlínský zastupitel Petr Michálek by pak ocenil zvelebení vstupu do malých scén, tedy Dílny a Studia Z, které jsou čím dál více navštěvované.

Náklady na proměnu parku se odhadují v řádech milionů korun, další náklady může stát proměna ulice Divadelní. Samotná realizace by mohla začít nejdříve v příštím roce.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru