Česky

Česky

English

menu
zavřít

Parkovací místa. Nová, rekonstruovaná či legalizovaná

9. 7. 2018

Aktuality

38

Zlín – Nová, rekonstruovaná či legalizovaná. Velkými změnami prochází letos mnoho parkovišť ve Zlíně. Radnice proinvestuje desítky milionů korun.

Parkovací automat

Zlín – Nová, rekonstruovaná či legalizovaná. Velkými změnami prochází letos mnoho parkovišť ve Zlíně. Radnice proinvestuje desítky milionů korun.

„Většinou se jedná o rekonstrukce a stavební úpravy vedoucí k legalizaci parkování a stání motorových vozidel,“ upřesnil Josef Novák, radní pro oblast dopravy.

V rámci sedmé etapy regenerace panelového sídliště v Malenovicích se vylepší celkem 80 stávajících míst a vznikne 22 nových. V současné době je vyhlášeno výběrové řízení na zhotovitele, ze kterého bude zřejmá i cena. Výběrové řízení je vyhlášené i na další etapu regenerace sídliště na Podhoří, v jejímž rámci vznikne 45 nových stání pro auta. Stejná situace je u investice na ulici Dřevnická, kde se plánuje u škol zřízení 21 nových parkovacím míst.

Naplno běží práce v lokalitě ulice Ševcovská, v úseku ulic Díly. „Modernizujeme zde a upravujeme 56 stání, součástí prací za 16 milionů korun jsou i stavební úpravy chodníků,“ sdělil Michal Zlámal, vedoucí Odboru koncepce a realizace dopravních staveb magistrátu.

Zásadní z hlediska rozšíření nabídky parkování je projekt úpravy ulic Česká, Moravská a Slezská na Jižních Svazích. V tuto chvíli se připravují práce na ulici Česká, které počítají i s rekonstrukcí a legalizací současných míst a vznikem nových stání, celkem půjde o 187 parkovacích míst.

V souvislosti s prácemi na ulici Česká se nyní buduje v její blízkosti provizorní parkoviště, kam budou moci odstavit svá auta lidé z dotčené lokality. Na celkové ploše 1 900 metrů čtverečních vznikne 68 stání. Zajímavostí je, že kvůli vybudování provizorního parkoviště bude přemístěno 2 000 metrů krychlových zeminy a použito 327 betonových panelů. Dokončeno bude koncem července.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru