menu
zavřít

Parkování pro autobusovou dopravu z parkoviště na Březnické je přesunuto

5. 8. 2022

Aktuality

365

Z důvodu výměny buňky pro obsluhu parkoviště za závorový systém na parkovišti Březnická, došlo k úpravě vjezdu na toto parkoviště, čímž sem bude znemožněn vjezd nákladní a autobusové dopravě. 

Zlín - Z tohoto důvodu Odbor dopravy MMZ vytipoval několik míst, kam by se stanoviště těchto autobusů a tedy bezproblémové nastupování a vystupování mohlo přesunout. Nakonec jako nejvhodnější vyšlo pouze jedno, které bylo ve spolupráci s Dopravním podnikem Zlín-Otrokovice, s. r. o., v minulých dnech realizováno. Jedná se o nevyužitý prostor na točně MHD pod sportovní halou, přímo nad parkovištěm Březnická. Asfaltová plocha mezi dvěma zelenými ostrůvky byla vybrána jako nejvhodnější i z důvodu možnosti bezplatného stání a blízkosti původního stanoviště zájezdových autobusů, takže si lidé nemusí složitě dohledávat, kam se stanoviště přesunulo. Parkovací stání je zde vodorovným dopravním značením vyhrazeno pro 3 autobusy a omezeno na nástup a výstup cestujících, max. však na 2 hod na parkovací kotouč. A samozřejmě je k dispozici nejen zájezdovým, ale v případě potřeby i jakýmkoliv jiným autobusům.

Magistrát města Zlína apeluje na provozovatele a řidiče autobusů, aby zde dodržovali stanovený počet vyhrazených parkovacích míst, tedy pro 3 autobusy, a stanovenou max. dobu stání, tedy 2 hod.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru