Česky

Česky

English

menu
zavřít

Parkoviště pod Hotelem Zlín a okolí Velkého kina čekají významné změny

7. 9. 2023

Aktuality

807

Zlín - Statutární město Zlín zahájí v pondělí 11. září práce na vylepšení parkoviště a také okolí pod Hotelem Zlín. Akce, která si vyžádá náklady za přibližně 12 milionů korun, potrvá do konce listopadu. Práce zahrnou úpravu veřejných ploch, rekonstrukci chodníků a instalaci nového závorového systému pod hotelem a také podél východní části Velkého kina.

Úpravy v okolí hotelu se dotknou veřejného prostranství a vjezdu na parkoviště pod Velkým kinem. Poblíž hotelu je v plánu také rekonstrukce komunikace, která přímo navazuje na nově budovanou křižovatku Mostní x Březnická. Zde dojde k obnově parkovací plochy i chodníků.

Současný vjezd a výjezd na parkoviště pod Velkým kinem z ulice Březnická (nad křižovatkou s třídou T. Bati nad 21. budovou) bude kvůli požadavku Policie ČR v rámci rekonstrukce přilehlé křižovatky Mostní x Březnická upraven. Výjezd z parkoviště Velkého kina tak bude možný jen směrem doprava, což znamená zrušení vjezdu.

„Po dohodě se zástupci Obchodního domu a Hotelu Zlín jsme našli řešení, které při splnění požadavků policie vyhovuje všem účastníkům a zároveň navazuje i na chystanou rekonstrukci Velkého kina,“ uvedl náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek. A doplnil, že se na východní straně Velkého kina, konkrétně v místě nyní nevyužívaného chodníku, rozšíří odstavné plochy pro kolmé parkování vozidel. „Plocha je navržena ze zatravňovací dlažby. Dočasnost tohoto objektu je dána výhledovou rekonstrukcí Velkého kina. I zde bude řešena rekonstrukce stávající komunikace,“ vysvětlil Čížek.

Nový vjezd a výjezd na parkoviště Velkého kina vznikne v dočasně zaslepeném prostoru, a to podél východní strany Velkého kina.

„Věřím, že v listopadu otevřeme ulici Březnickou již do obousměrného provozu a to v režimu průjezd stavbou, a jakmile dokončíme i tuto úpravu před Hotelem Zlín, tak bude tato část celého dopravního uzlu dokončena. Celkové dokončení stavby bychom rádi pak stihli do konce roku 2023. Samozřejmě musí nám přát počasí,“ doplnil náměstek Michal Čížek.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru