Česky

Česky

English

menu
zavřít

Partnerství měst přináší ovoce. Zlín se inspiruje i je inspirací pro jiné

18. 11. 2019

Aktuality

10

Zlín - Výměny učitelů, i žáků a čerpání i zprostředkování inspirace pro další rozvoj. To jsou jen některé z přínosů v oblasti školství, které přináší partnerské smlouvy s řadou zahraničních měst...

skoly-inspirace--1-.jpg

Zlín - Výměny učitelů, i žáků a čerpání i zprostředkování inspirace pro další rozvoj. To jsou jen některé z přínosů v oblasti školství, které přináší partnerské smlouvy s řadou zahraničních měst. V současné době se tak například postupně na jednotlivých školách zavádí výuka anglického jazyka rodilým mluvčím.  Výuka se setkává s velkým nadšením ze strany dětí i vyučujících.  Na základě zájmu dětí, rodičů i škol se tak město Zlín snaží rozvíjet vztahy s dalšími partnerskými městy a připravit se na čerpání dotací z projektu Erasmus.

„Chceme podpořit výměny učitelů, studentů i rodilé mluvčí ve školách. Aktuálně oslovujeme základní školy ve Francii a hledáme vhodnou pro navázání vzájemných kontaktů, tzn. výměny učitelů. S těmito projekty jsme navštívili osobně francouzského velvyslance i českého velvyslanec ve Francii a ti nám přislíbili podporu a pomoc, což mě velmi potěšilo,“ uvedla Kateřina Francová, náměstkyně primátora pro oblast školství. Ve spolupráci se Zlínským krajem a Gymnáziem na Lesní čtvrti se tak mohou děti ze zlínských škol těšit na francouzského lektora.

Základní škola M. Alše zase navázala kontakty se školou v partnerském městě Groningen. Zástupci z holandské školy se přijeli inspirovat do Zlína. Ačkoliv byla hlavním tématem návštěvy výuka angličtiny, holandské učitele zaujala řada věcí, které u nich neznají. Velkým překvapením pro ně byl například systém školních jídelen a družin. Nyní se tak i připravuje podpis Memoranda o spolupráci a očekává se návštěva primátora s Groningenu.

Ve spolupráci se Zlínským krajem navštívili Zlín i učitelé základních, středních a mateřských škol z partnerského města Jaroslavl. V rámci výměny zkušenosti navštívili učitele z jednoho z nejstarších ruských měst Dům dětí a mládeže Astra, Mateřskou školu na Luční či ZŠ Okružní. Pro ruské hosty bylo velkým překvapením, že ve vedení mateřské školy stojí muž a také školní zahrada s hracími prvky či pískovištěm.

V Rusku je pobyty dětí venku přesně dán a jak se nám svěřila paní ředitelka jedné mateřské školky, která má 22 tříd je velmi složité to naplánovat a děti na betonovém plácku bez hracích prvků zabavit.  Na Základní škole Okružní „záviděli“ paní ředitelce muže v učitelském kolektivu, zajímali se zejména o ekologickou výchovu ve školách a i tady je překvapilo prostorné školní hřiště,“ zakončila náměstkyně Kateřina Francová. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru