menu
zavřít

„Pětadvacítka.“ Modernější zvenku i zevnitř

6. 12. 2016

Aktuality

2

Zlín – Nový, slušivý „kabát,“ moderní, víceúčelový interiér. Pětadvacetimetrový krytý bazén v areálu na ulici Hradská prošel zásadní rekonstrukcí. Nyní opět slouží...

Nový bazén pro děti i seniory

Zlín – Nový, slušivý „kabát,“ moderní, víceúčelový interiér. Pětadvacetimetrový krytý bazén v areálu na ulici Hradská prošel zásadní rekonstrukcí. Nyní opět slouží v plném rozsahu návštěvníkům.

„Rekonstrukce celému objektu rozhodně pomohla, je poznat na první pohled. Vše proběhlo podle plánu,“ těší náměstka primátora Ondřeje Bětáka, do jehož kompetencí městská sportoviště patří.

„Pětadvacítka“ byla modernizována ve dvou etapách. Během první, která se uskutečnila v roce 2014 astála 18 milionů korun, došlo k statickému zajištění budovy, zateplení střechy a opravě vnějšího pláště objektu včetně prosklené jižní stěny. Letos v lednu začala druhá etapa, v jejímž rámci bylo zejména vybudováno nové Sport centrum. „Jeho součástí je nový nerezový bazén s teplotou vody 32 stupňů celsia určený pro organizovaný výcvik plavání menších skupin dětí až seniorů, malá tělocvična a zázemí pro tyto činnosti,“ sdělil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA Zlín, která městské bazény provozuje. Dále došlo k rekonstrukci posilovny, kde je nyní k dispozici nové sociální zařízení, a opravě vstupní haly do objektu. Vylepšená je také elektroinstalace, vzduchotechnika a vytápění. Práce skončily v září, celkové náklady dosáhly výše 30 milionů korun a stejně jako v případě první etapy je uhradilo město. Investorem se však stala také STEZA, která na své náklady zajistila modernizaci sprch a šaten v „pětadvacítce.“

V plánu jsou i další investice do koupání ve Zlíně. „V současné době se připravujeme projekt přístavby whirlpoolu k padesátimetrovému bazénu. Kdy budou práce zahájeny, ale zatím nevíme,“ upřesnil člen rady města František Pilka.

Novinek v oblasti koupání je ve Zlíně v posledních letech celá řada. Velkou atrakcí je moderní finská sauna, která byla vybudována v budově „padesátky.“ Zde byla také provedena rozsáhlá oprava šaten včetně nových skříněk, rekonstrukce prostoru masáží, došlo k zavedení nového čipového elektronického odbavovacího systému, tzv. „hodinek,“ provedena byla oprava mřížek nebo třeba výměna dlažby ve sprchách. Stranou nezůstávají ani venkovní areály. Například na koupališti Zelené došlo k rekonstrukci dětského hřiště.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2022 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru