Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pietní akt připomněl oběti osvobozování Zlína

2. 5. 2018

Aktuality

15

Zlín – U příležitosti 73. výročí osvobození města Zlína se u Památníku obětem 2. světové války v parku Komenského, uskutečnil slavnostní pietní akt...

p1010131.jpg

Zlín – U příležitosti 73. výročí osvobození města Zlína se u Památníku obětem 2. světové války v parku Komenského, uskutečnil slavnostní pietní akt. Vzpomínkové akce, se zúčastnili zástupci města Zlína, Zlínského kraje, složek integrovaného záchranného systému, Armády ČR či zástupců vojenských veteránů.

„Památník, u kterého jsme se sešli, se nedávno za velké peníze restauroval. Za městské peníze a státní peníze. Investice města a státu většinou prochází velkou diskuzí, mají často své oponenty. Tato investice ale oponenty ani negativní reakce neměla. Všichni si uvědomují, že starat se o místo, kde odpočívají lidé, kteří nám přinesli 2. května 1945 svobodu, je naší povinností,“ konstatoval Miroslav Adámek, primátor Zlína.

Ve válečném hrobě Památník obětem 2. světové války jsou pohřbeny oběti osvobozovacích bojů v blízkém okolí města Zlína.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru