Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pijte hodně vody a omezte pohyb na slunci, vzkazuje lékař

1. 8. 2017

Aktuality

25

Zlín – Teplotu až 39 stupňů celsia předpovídají na dnešní den meteorologové. Výraznější ochlazení nepřijde ani v příštích dnech. Lékař...

Koupaliště Zelené

Zlín – Teplotu až 39 stupňů celsia předpovídají na dnešní den meteorologové. Výraznější ochlazení nepřijde ani v příštích dnech. Lékař a primátor Miroslav Adámek proto vyzývá občany k opatrnosti a hlídání si svého zdravotního stavu.

„Pokud to jde, tak se vyvarujte především značné tělesné zátěže. Je také potřeba ve zvýšené míře pít, nejlépe obyčejnou vodu či minerálky, klidně i dva až tři litry denně. Dříve narozené spoluobčany a děti prosím, aby omezili pobyt venku na sluníčku, za tohoto počasí je snadné dostat úpal nebo úžeh,“ vzkázal Miroslav Adámek. Zvláštní opatření vyhlásil pro tyto horké dny i pro radnici. Zejména těhotné ženy a vážně zdravotně handicapované osoby mají třeba možnost dnes odpoledne pracovat z domova.

Na horké počasí reagují i Technické služby Zlín, které cisternami ochlazují zejména frekventované centrum města. Denně vykropí asi 30 tisíc litrů vody. „Čerpáme ji z vlastního vydatného vrtu,“ doplnil Jakub Černoch, ředitel společnosti. Cisterny Technických služeb vytváří při kropení tzv. vodní mlhu, která je pro ochlazení prostoru i kolemjdoucích nejúčinnější. Pracovníci společnosti zalévají také městskou zeleň.

Rozhodně příjemnější než jízda auty je v těchto dnech cestování prostřednictvím MHD. Klimatizací je v DSZO vybaveno 15 trolejbusů a osm autobusů. „„Cestující si na klimatizaci rychle zvykli a většinou ji vítají. Shodují se v názoru, že cestování s námi je za letního horkého počasí příjemnější. A nám záleží na kultuře cestování, proto budeme klimatizovaná vozidla nakupovat i v budoucnu,“ řekl ředitel DSZO Josef Kocháň. Dodal, že klimatizace se ve vozidlech zapíná, když teplota v salonu pro cestující dosáhne 26 stupňů Celsia. Více k tématu na  http://www.zlin.eu/slunce-pali-ale-ve-vozidlech-mhd-je-diky-klimatizaci-prijemne-aktuality-3729.html.

Ideálním místem pro trávení volného času jsou pro tyto dny městská koupaliště, Zelené v Bartošově čtvrti, Panorama na Jižních Svazích a areál na ulici Hradská. Jsou snadno dostupná, nabízí krásné prostředí a kvalitní vodu ke koupání. „Za velkou přednost považuji i profesionální personál,“ doplnil Lubomír Matoušek, ředitel společnosti STEZA, která městské bazény ve Zlíně provozuje. Ceny vstupného zůstaly na úrovni z minulých let, více na www.laznezlin.cz. Další informace k tématu i na http://www.zlin.eu/ctvrtek-1-cervna-zacina-koupaci-sezona-co-nabidne--aktuality-3667.html, nebo http://www.zlin.eu/tv-zlin-reportaze-zahajeni-koupaci-sezony-aktuality-3686.html.

Předpověď počasí hlásí vysoké teploty i pro příští dny. Více na https://www.novinky.cz/domaci/445053-tropy-vrcholi-dnes-bude-az-39-stupnu.html.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru