Česky

Česky

English

menu
zavřít

Plavkyně ze Zlína je v nominaci na světovou plaveckou cenu

30. 11. 2018

Aktuality

19

Zlín - Česká dálková plavkyně Abhejali Bernardová je v nominaci na světové ocenění WOWSA Woman of the Year pro osobnosti napříč plaveckými disciplínami na otevřené vodě.

Oceans seven

Zlín - Česká dálková plavkyně Abhejali Bernardová je v nominaci na světové ocenění WOWSA Woman of the Year pro osobnosti napříč plaveckými disciplínami na otevřené vodě.

Jednačtyřicetiletá Bernardová ze Sri Chinmoy Marathon Teamu se mezi patnáctku nominovaných dostala, když se jí letos jako 4. ženě v historii podařilo dokončit projekt Oceans Seven (Sedmička oceánů) – jako teprve 10. člověku a 1. člověku ze země bez přístupu k moři. Tento projekt zahrnuje přeplavbu 7 kanálů a úžin, mj. kanálu La Manche, Severního kanálu či Cookovy úžiny. Některé z těchto přeplaveb zvládla Bernardová jako prvníČech.

Konkurovat jí budou například olympijská šampionka Sharon van Rouwendaal z Holandska nebo vítězka světového poháru FINA A. M. Cunha z Brazílie.

Do 31. prosince mohou svého favorita na webu projektu podpořit i fanoušci. Bernardová by se stala prvním Čechem, který tuto cenu vyhraje. Vyhlášení proběhne 1. ledna, slavnostní předání ceny potom na podzim roku 2019.

Odkaz na hlasování najdete na www.abhejali.cz.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru