Česky

Česky

English

menu
zavřít

Plocha po torzu je již oficiálně zpřístupněna veřejnosti

22. 8. 2018

Aktuality

35

Zlín - Co se dlouhá léta zdálo neřešitelné, se stalo skutkem. Dlouhá léta blokované území v samém jádru největšího zlínského sídliště Jižní Svahy, již neslouží jen bezdomovcům..

008.jpg

Zlín - Co se dlouhá léta zdálo neřešitelné, se stalo skutkem. Dlouhá léta blokované území v samém jádru největšího zlínského sídliště Jižní Svahy, již neslouží jen bezdomovcům, a k zakládání černých skládek, ale poprvé po téměř třiceti letech, se z něj může těšit i veřejnost.

„Jsem opravdu rád, že se nám tento léta nikým neřešený problém podařilo konečně odstranit a že místo betonového monstra se nyní obyvatelé sídliště mohou těšit z další plochy plné zeleně. Vedle zeleně by měla tato plocha sloužit také k možnostem relaxace, k rozvoji bydlení a také lepší obslužnosti celých Jižních Svahů. Ostatně, lidé se takto vyjádřili v anketě pořádané městem a radnice by měla výsledky respektovat. Plocha po torzu je nyní nejvýznamnější rozvojovou plochou, kterou Zlín má, “ říká primátor Miroslav Adámek, který se netají myšlenkou, že by zde rád viděl i takzvaný Svět záchranářů, kde se děti hravou formou naučí reagovat v krizových situacích. Podobný svět funguje například v Karlových Varech.

Veřejnosti je od 20. srpna zpřístupněna plocha o velikosti dvou a půl hektaru. "Jeden hektar tvoří travnatá pláň a na zbytku byla ponechána původní roztroušená zeleň," popsal Bedřich Landsfeld, náměstek primátora pro životní prostředí. Na dvou tisících metrech čtverečních je vysazena také pestrobarevná květnatá louka.

„Aby se luční porost dobře vyvíjel a vysemenil, musí mít speciální režim sečení. Louka se bude séct dvakrát ročně. Návštěvníci se o tom dozvědí na popisné ceduli,“ prozradila Zuzana Hegmonová, zahradní architektka Odboru městské zeleně. Na velké ploše zeleně bylo také vybudováno discgolfové hřiště s 9 „jamkami“. Návod ke hře je součástí jedné velké informační cedule u hlavního chodníku plus menších popisných cedulí u jednotlivých výhozišť discgolfu. Revitalizace zeleně bude pokračovat letos na podzim a na jaře příštího roku, kdy dojde k revitalizaci keřového a stromového patra.

Obchodní centrum se začalo stavět již v roce 1988, ale k dokončení nikdy nedošlo a betonový skelet postupně chátral. Torzo včetně pozemků se pak podařilo radnici odkoupit od rakouského majitele v úvodu tohoto volebního období. Vyjednáváním, kterého se účastnil také primátor Miroslav Adámek, se podařilo snížit původně požadovanou cenu 90 milionů korun na částku 53 milionů korun. Město Zlín tak mohlo začít tento dlouholetý problém konečně řešit.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru