Česky

Česky

English

menu
zavřít

Po zájmu občanů město rozšiřuje počet veřejných nádob na biologicky rozložitelný odpad

14. 5. 2019

Aktuality

7

Zlín - Vzhledem k zájmu občanů o třídění bioodpadu rozmístilo město Zlín další veřejná stanoviště. Celkem tak bude na území města k dispozici 150 stanovišť na rostlinný...

img-20190405-154940.jpg

Zlín - Vzhledem k zájmu občanů o třídění bioodpadu rozmístilo město Zlín další veřejná stanoviště. Celkem tak bude na území města k dispozici 150 stanovišť na rostlinný odpad z kuchyní (zbytky zeleniny a ovoce, čajový a kávový odpad), květiny, zeminu z květináčů, drobné větve a trávu.

"Bioodpad do hnědých nádob vkládejte volně ložený, bez igelitových nebo papírových sáčků, spojovacích drátů a stuh, nevkládejte ani žádné kompostovatelné a rozložitelné nádobí. Jen z čistého bioodpadu je možné bezproblémové zpracování na kvalitní kompost na kompostárně v areálu skládky Suchý důl," uvedla Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství. Více o odběru kompostu naleznete zde: https://www.tszlin.cz/podminky-kompostu-zdarma

Nádoby budou sváženy ve 2 týdenním intervalu až do konce listopadu, v zimních měsících pak bude svoz probíhat podle klimatických podmínek 1x za měsíc.

Na Obecinách bude probíhat testování nádob na bioodpad o objemu 660 litrů. Pokud se nádoby osvědčí - bude v nich bezproblémově probíhat kompostovací proces a občané budou dodržovat čistotu vhazovaného bioodpadu, pak se v budoucnu budou využívat na dalších vybraných veřejných stanovištích.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru