Česky

Česky

English

menu
zavřít

Podél tř. T. Bati roste další stezka pro chodce a cyklisty

24. 3. 2017

Aktuality

10

Zlín – Mezi ulicemi Lorencova a Podvesná XVII, podél tř. T. Bati, se buduje nová stezka pro pěší a cyklisty. Úsek je dlouhý téměř půldruhého kilometru...

Buduje se nový úsek stezky pro chodce a cyklisty

Zlín – Mezi ulicemi Lorencova a Podvesná XVII, podél tř. T. Bati, se buduje nová stezka pro pěší a cyklisty. Úsek je dlouhý téměř půldruhého kilometru, hotový bude do září. Naváže na již hotové úseky tzv. Městské obslužné cyklostezky, která umožňuje bezpečný průjezd na kole centrem Zlína.

„V rámci výstavby této stezky dojde také k vybudování nových zastávek MHD se zálivy,“ upozornil Josef Novák, radní pro oblast dopravy. Dodal, že celkové náklady dosáhnou výše 22 milionů korun, investorem je město Zlín.

Městská obslužná cyklostezka se buduje postupně. Hotové jsou již úseky Lorencova - Komerční banka, okraj parku Komenského a Gahurova prospektu, náměstí Práce, kolem náměstí Míru po tř. T. Bati – směr Komerční banka, a náměstí Práce – ul. Antonínova.

Cyklodoprava se ve Zlíně v posledních letech rychle rozvíjí. V současné době už má síť cyklostezek na území města délku více než 23 kilometrů. Nejvýznamnějšími počiny byly úseky spojující Zlín s Otrokovicemi a Lukovem. Dokončit se je podařilo v roce 2014.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru