Česky

Česky

English

menu
zavřít

Podnikání se ve Zlíně daří. Stal se krajským Městem pro byznys

29. 3. 2019

Aktuality

46

Zlín - Nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Zlínském kraji je Zlín. Vyplynulo to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018.

Primátor Jiří Korec (uprostřed) s oceněním pro vítězné město

Zlín - Nejlepším městem z hlediska podnikatelského potenciálu v celém Zlínském kraji je Zlín. Vyplynulo to ze srovnávacího výzkumu Město pro byznys 2018, který zrealizovali analytici agentury Datank.

 „Jsem rád, že právě Zlín, který je historicky neoddělitelně spojen s podnikáním, vyhrál ve Zlínském kraji výzkum Město pro byznys. Zároveň udělám vše pro to, aby se Zlín umisťoval i v celorepublikovém měřítku,“ prohlásil primátor Jiří Korec, který převzal za město Zlín ocenění.

Zlínu se podařilo obhájit prvenství z předchozího ročníku srovnávacího výzkumu.Z aktuálního hodnocení vyplynulo, že jeho předností je vysoký podíl studentů a učňů v odborném vzdělávání. K tomu se připojuje v kraji vůbec nejvyšší podíl právnických osob, stejně jako velmi vysoký podíl malých a středních firem. Svoji pozici však Zlín posiluje rovněž kvalitními výsledky v části výzkumu, který se věnuje přístupu veřejné správy. Magistrát se může pyšnit vysokým podílem kapitálových výdajů i vysokým podílem výdajů věnovaných na veřejnou dopravu. Z výsledků výzkumu rovněž vyplývá, že dobře komunikuje s podnikatelským prostředím. Pro podnikatele je lákadlem také dobrý dopravní dostupnost města.

 

Město pro byznys 2018 – celkové pořadí ve Zlínském kraji:

 1. Zlín
 2. Rožnov pod Radhoštěm
 3. Uherské Hradiště
 4. Vizovice
 5. Kroměříž
 6. Holešov
 7. Valašské Klobouky
 8. Otrokovice
 9. Luhačovice
 10. Valašské Meziříčí
 11. Vsetín
 12. Bystřice pod Hostýnem
 13. Uherský Brod

 

TZ s využitím podkladů od organizátorů

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru