Česky

Česky

English

menu
zavřít

Podniky pomáhají městu. Věnovaly ochranné pomůcky

3. 4. 2020

Aktuality

3

Zlín - V době akutního nedostatku ochranných pomůcek se řada zlínských podniků či firem se vztahem k regionu zachovala více než příkladně a dle svých možností věnovaly městu k využití ochranné roušky, respirátory a různý další materiál.

Primátor Jiří Korec přebírá ochranné pomůcky od Sev.en Energy

Zlín - V době akutního nedostatku ochranných pomůcek se řada zlínských podniků či firem se vztahem k regionu zachovala více než příkladně a dle svých možností věnovaly městu k využití ochranné roušky, respirátory a různý další materiál.

Jedním z prvních takových dárců byl VAK Zlín. Město tak od VAK Zlín získalo darem 400 kusů dvouvrstvých látkových roušek a dvě balení vysoce účinné dezinfekce. Další společností, která poslala do Zlína nedostatkové zboží, je Sev.en Energy. Konkrétně darovala 5000 kusů čtyřvrstvých obličejových masek, které splňují normu filtrační třídy N95 s účinností ochrany 95 % a více. Odpovídají tak třídě FFP2, tedy té nejvyšší, kterou lze aktuálně v komerčním prostředí pořídit. Tyto masky v sobě spojují funkci roušky a respirátoru – chrání před nákazou nositele i jeho okolí. Společnost Sev.en Energy je již několik měsíců vlastníkem zdejší teplárny, od které pak teplo nakupuje a dále do zlínských domácností distribuuje společnost Teplo Zlín.

„Prioritou pro nás je samozřejmě ochránit naše zaměstnance. Protože se ale našemu akcionáři podařilo získat respirátorů dostatečné množství a je předpoklad, že další ochranné pomůcky do skupiny ještě dokoupíme, rozhodli jsme se o část z nich rozdělit. Kdo rychle dává, dvakrát dává, proto posíláme polovinu z první dodávky do regionů, kde působíme,“ komentoval pomoc Sev.en Energy regionům CEO skupiny Luboš Pavlas.

„Mimořádná situace vyžaduje mimořádné kroky. Proto jsme, hned jak to bylo možné, vyrobili roušky, které jsme pak distribuovali nad rámec naší spotřeby jednak městu Zlín, ale i dalším obcím. Moc nás potěšilo, že jsme dostali spoustu pozitivních zpráv, že roušky dobře slouží,“sdělil předseda představenstva VAK Zlín Svatopluk Březík.

„Velmi oceňuji výbornou spolupráci jak se společností VaK Zlín, tak se Sev.en Energy. Velice jim děkuji, že nám dary poskytly v prvních týdnech, kdy byl s ochrannými prostředky obzvláště problém. Roušky rozdělujeme mezi nejrizikovější skupiny, kterými jsou zejména občané zajišťující chod města, zdravotnictví, sociálních služeb, prodejcům aj.,“ ocenil dar primátor města Jiří Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru