Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pohár zůstal v Jaroslavicích

7. 6. 2018

Aktuality

13

Zlín – Prvenství v hasičské soutěži O putovní pohár primátora města Zlína získalo stejně jako vloni družstvo z Jaroslavic.

Hasičská soutěž. Foto: Jiří Knedla

Zlín – Prvenství v hasičské soutěži O putovní pohár primátora města Zlína získalo stejně jako vloni družstvo z Jaroslavic. Za posledních pět let vybojovalo zlatou příčku již potřetí a stalo se tak podle nepsaných hasičských pravidel majitelem poháru.

Přestože se jedná o soutěž O putovní pohár města Zlína, jaroslavickému družstvu už pohár zůstane napořád. Řídíme se hasičským zvykem, že  pokud se družstvo dobrovolných hasičů stane třikrát za pět let vítězem, stává se trvalým majitelem poháru. Pro další jubilejní 20. ročník soutěže tak  město nechá vyrobit pohár nový,“ vysvětlil velitel soutěže Vladimír Hanák.

Družstva se utkala  na dva pokusy v klasické požární disciplíně – požárním útoku, který je podobný reálnému hašení požáru a zároveň je odlišný od stejné disciplíny v požárním sportu.

„V tomto případě se nejedná o útok v rámci požárního sportu, ale o klasické provedení útoku, tedy se sáním vody z podzemní nádrže. Tento útok se blíží skutečnému zásahu, i zásahové stříkačky jsou používané bez úprav,“ vysvětlil Vladimír Hanák.

Za zlatým družstvem z Jaroslavic se umístila hasičská jednotka z Mladcové a třetí příčku obsadilo družstvo z Louk. Z rukou náměstka primátora Ondřeje Bětáka a vedoucího Oddělení krizového řízení a obrany Václava Kostelníka převzali ceny a diplomy vítězové, drobné dárky pak všichni soutěžící. Pořadatel udělil i jednu mimořádnou cenu a to věkově nejstaršímu veliteli jednotky SDH Salaš Vladimíru Vavrušovi.

Sportovní zápolení se konalo v sobotu 2. června v areálu hasičů ve Zlíně-Lhotce. Zúčastnilo se ho všech 13 zásahových jednotek dobrovolných hasičů místních částí, které zřizuje statutární město Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru