Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pohřebnictví Zlín se chystá na Dušičky

25. 10. 2017

Aktuality

25

Zlín – Pečlivý úklid, vzpomínkové akce či rozšíření služeb. Pohřebnictví Zlín se připravuje na Památku zesnulých nebo-li Dušičky. Ty připadají tradičně na 2. listopad...

Lesní hřbitov. Foto: Karel Lupoměský

Zlín – Pečlivý úklid, vzpomínkové akce či rozšíření služeb. Pohřebnictví Zlín se připravuje na Památku zesnulých neboli Dušičky. Ty připadají tradičně na 2. listopad, mnoho lidí však navštíví hřbitovy již o nadcházejícím víkendu.

„Chystáme se na tento svátek se vší odpovědností, protože víme, že zájem lidí o návštěvu hřbitova a vzpomínání na zesnulé příbuzné a předky se každoročně v tomto období zvyšuje. Naši pracovníci uklízejí hřbitovy, provádí se poslední sečení trávy, uklízí se listí,“ konstatoval Milan Macura, ředitel městské společnosti Pohřebnictví Zlín.

O víkendu28. a29. října bude na Lesním hřbitově otevřena prodejna pohřebnictví s řezanými květinami a svíčkami, dále stánek s dušičkovým zbožím, který bude umístěn před hlavním vchodem.

Zúčastnit se bude možné pietních vzpomínkových akcí, tzv. tryzen. Jedna se uskuteční na vsypové loučce hřbitova v Malenovicích a to v sobotu 28. října od 14 hodin, druhá na Lesním hřbitově, rovněž v prostoru vsypové loučky, v neděli 29. října od 15 hodin.

Na přípravě Památky zesnulých spolupracuje Pohřebnictví Zlín s DSZO, Městskou policií Zlín a Policií ČR. „O Dušičkách bývají parkoviště u hřbitovů přeplněná, proto doporučujeme lidem použít k návštěvám hřbitovů spíše městskou hromadnou dopravu,“ vzkázal Milan Macura.

DSZO posílí v dušičkovém období autobusové linky. Zvláštní jízdní řády budou platit po nadcházející dva víkendy na lince 31 z centra Zlína k Lesnímu hřbitovu. Více ve zprávě dopravní společnosti na http://www.dszo.cz/?section=spolecnost&file=tiskovky&id=761.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru