Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pokračuje letní provoz, přibydou však další posilové spoje

27. 11. 2020

Aktuality

15

Zlín - V síti MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou i v týdnu od 30. listopadu dál pla-tit jízdní řády pro tzv. letní provoz. Přibydou však některé posilové spoje, zejména v souvislosti se zvyšujícím se počtem žáků, kteří budou dojíždět do škol.

Zlín - V síti MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou i v týdnu od 30. listopadu dál platit jízdní řády pro tzv. letní provoz. Přibydou však některé posilové spoje, zejména v souvislosti se zvyšujícím se počtem žáků, kteří budou dojíždět do škol.

Cestující v autobusech a trolejbusech MHD ve Zlíně a Otrokovicích budou i poslední listopadový den a dál v prosinci vyhledávat svá spojení ve sloupci časových údajů tzv. prázdninových či letních jízdních řádů. V návaznosti na zvyšující se počty dětí, které budou jezdit do škol, však přibydou navíc některé školní spoje. A podle potřeb reálného provozu, například též v návaznosti na předpokládaný zvýšený pohyb cestujících v předvánočním období, budou některé sólo vozy nahrazeny na linkách 9, 10, 14 a 55 článkovými vozidly. „O případných další úpravách jízdních řádů, posilování dopravy nebo návratu do stavu před nástupem druhé vlny koronavirové pandemie budeme jednat s objednavateli dopravy, tedy s městy Zlín a Otrokovice, a o všech změnách budeme cestující neprodleně informovat,“ uvedl vedoucí dopravního úseku DSZO Pavel Nosálek.

Podle průzkumů pracovníků DSZO se nyní pohybuje obsazenost vozidel MHD ve Zlíně a Otrokovicích na úrovni asi 30 procent jejich přepravní kapacity.  

„Nasazení spojů MHD řešíme na základě aktuálních statistik obsazenosti jednotlivých linek. Situaci budeme i nadále průběžně monitorovat. V případě, že bude potřeba některé spoje posílit, budeme s DSZO pružně reagovat,“ sdělil radní pro dopravu Michal Čížek.

V důsledku vyhlášení nouzového stavu a přijatých vládních opatření, kterými byl omezen volný pohyb osob i školní docházka v souvislosti s druhou vlnou pandemie nemoci covid-19, se snížil počet cestujících ve vozidlech MHD a od 19. října 2020 jezdí autobusy a trolejbusy ve Zlíně a Otrokovicích podle tzv. letních jízdních řádů. Od 18. listopadu byl provoz posílen o několik školních spojů. Další školní spoje přibydou od 30. listopadu.

 

Přehled nově zaváděných školních spojů od 30. 11. 2020

•             Jižní Svahy (linka 8)

o            posilový spoj s odjezdem v 7:18 z Jižních Svahů-Kocandy je veden na zastávku Školní a dále na Lesní čtvrť jako                     linka 13

•             Kudlov (linka 32)

o            posilový spoj s odjezdem v 7:19 z Kudlova-točny je veden na zastávku Školní

•             Lesní čtvrť (linka 13)

o            posilový spoj na Lesní čtvrť s odjezdem v 6:48 od Sportovní haly

o            posilový spoj na Lesní čtvrť s odjezdem v 7:28 ze zastávky Školní

o            posilový spoj na Lesní čtvrť s odjezdem v 7:30 ze zastávky Školní

o            posilový spoj na Lesní čtvrť s odjezdem v 7:33 ze zastávky Náměstí Práce

o            odpolední posilový spoj s odjezdem ve 13:48 z točny Lesní čtvrť je veden na zastávku Ná-městí Míru a dále jako                   linka 10 do Malenovic

•             Mladcová (linka 32)

o            posilový spoj s odjezdem v 7:19 z točny Mladcová-Bartošův dům je veden na zastávku Školní a dále na Lesní                        čtvrť jako linka 13

             Podhoří (linka 4)

o            spoj linky 4 s odjezdem v 7:12 ze zastávky Náměstí Práce pokračuje v 7:24 z točny Podhoří na zastávku Škola                        M. Alše

  

Již dříve zavedené a nadále provozované školní spoje

•             ZŠ Želechovice (linka 90):

o            ranní spoj s odjezdy v 7:10 od Sportovní haly a v 7:32 z Lužkovic

o            odpolední spoj s odjezdem ve 14:12 ze zast. Želechovice-škola

•             ZŠ Dřevnická (linka 91) – spoje jedou dle standardních jízdních řádů

o            ranní spoj s odjezdem v 7:35 z Příluk-Za Kapličkou přes Obeciny

o            ranní spoj s odjezdem v 7:35 z Jaroslavic

o            ve 13:45 ze zast. Bartošova čtvrť-škola

•             ZŠ M. Alše (linka 92)

o            ranní spoj s odjezdy v 7:16 z Prštného a v 7:25 z Louk

o            odpolední spoje s odjezdem ve 13:10 a 14:05 ze zast. Škola M. Alše

•             ZŠ Štefánikova (linka 32)

o            úprava vedení spoje v 7:33 z Kudlova (jede přes Zimní lázně a Školní) a uspíšení spoje (odjezd z Kudlova v 7:29)

•             ZŠ Otrokovice-Trávníky (linka 55)

o            úprava vedení spoje v 7:37 z Kvítkovic (jede přes Trávníky-škola) a uspíšení spoje (odjezd z Kvítkovic v 7:33)

o            úprava vedení spoje ve 12:57 z Otrokovice-Štěrkoviště na Kvítkovice-náves (jede přes Trávníky-škola); odjezd ze                    zastávky Trávníky-škola ve 13:12

 

Zdroj: Tisková zpráva DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru