Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pokyny k nakládání s kontaminovaným odpadem

24. 3. 2020

Aktuality

10

Zlín – Jak správně nakládat s kontaminovaným odpadem v době pandemie?

rousky.jpg

Zlín – Jak správně nakládat s kontaminovaným odpadem v době pandemie? Odbor životního prostředí a zemědělství Magistrátu města Zlína doporučuje občanům dodržovat postup stanovený Státním zdravotním ústavem pro likvidaci kontaminovaného odpadu.

Použité ústenky, jednorázové roušky a respirátory je třeba vkládat do dvou vrstev obalů, nejlépe zavázaných plastový sáčků, a ty odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu. Domácnosti v karanténě (nebo domácnosti s potvrzeným onemocněním COVID-19) by měly svůj veškerý odpad (včetně použitých roušek a kapesníků) ukládat do dvou do sebe vsunutých pytlů, ošetřené desinfekčním prostředkem nebo jarem, a tyto zavázané pytle odkládat výhradně do směsného komunálního odpadu,“ popsala vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství při magistrátu Vladimíra Pavlovová.

Zároveň apelovala na občany, aby z důvodu ochrany zdraví ostatních osob a pracovníků svozu odpadu Technických služeb Zlín, neodkládali pytle s odpadem mimo nádoby.

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru