Česky

Česky

English

menu
zavřít

Politické kampaně budou bez „háček“ a „áček“

26. 10. 2017

Aktuality

6

Zlín – Reklamní stojany, tzv. „háčka“ a „áčka,“ se už ve Zlíně nebudou moci využívat v rámci předvolebních politických kampaní. Rozhodla o tom rada města.

Volby jsou nyní každý rok

Zlín – Reklamní stojany, tzv. „háčka“ a „áčka,“ se už ve Zlíně nebudou moci využívat v rámci předvolebních politických kampaní. Rozhodla o tom rada města. Tyto nosiče se budou na komunikacích a veřejných prostranstvích umísťovat pouze v souvislosti s vybranými kulturními, sportovními či společenskými akcemi.

„Během voleb, a ty teď máme každý rok, je město plné politiky a politiků, což mnoho občanů obtěžuje. Stojany navíc byly často překážkou v pohybu chodců, zejména zdravotně handicapovaných, či maminek s kočárky. Je proto jen dobře, že se využívání těchto reklamních zařízení výrazně omezí,“ konstatoval náměstek primátora Ondřej Běták.

K omezení používání „háček“ a „áček“ pro politické účely sáhla rada města už dvakrát, v roce 2013 a 2015. Tehdy regulovala počet. Nyní odsouhlasila úplný zákaz těchto nosičů pro tyto typy kampaní.

Zařízení typu „H“ bude možné využívat na pozemních komunikacích pouze pro propagaci Zlín film festu a Barum Czech Rally Zlín a to maximálně po dobu jednoho měsíce. Na plochách zeleně se mohou nosiče „H“ a „A“ objevovat pouze v rámci propagace Zlín film festu, Barum Czech Rally Zlín, akcemi Městského divadla, Filharmonie Bohuslava Martinů, ZOO Zlín a veletrhu Stavebnictví –Therm. Doba použití je omezena na maximálně 35 dnů.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru