Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pomník padlým projde rekonstrukcí

10. 4. 2017

Aktuality

77

Zlín – Stavebníci a restaurátoři zahájili plánovanou opravu poškozeného Pomníku padlým ve 2. světové válce.

Památník padlým ve 2. světové válce

Zlín – Stavebníci a restaurátoři zahájili plánovanou opravu poškozeného Pomníku padlým ve 2. světové válce. Špatný stav pomníku v parku Komenského zapříčinili v průběhu let jak vandalové, tak osoby, které vstupovaly na zákryt ostatkové části válečného hrobu. Podle vedoucího Odboru realizace investičních akcí Leopolda Bednaříka si míra jeho poškození vyžádá komplexní opravu stavebně-technického charakteru včetně restaurátorských prací.

Pracovníci prvně odstraní svrchní vrstvy horní plochy pomníku, opraví případné defekty železobetonového stropu a obnoví hydroizolaci. Poté položí novou dlažbu materiálově a rozměrově shodnou se stávající. Bude třeba zhotovit i novou vázu na věčný oheň, jejíž podoba zůstane zachována podle původního designu. O obnovu sochy partyzána a kamenných pamětních bloků se pak postarají restaurátoři, soše navíc doplní chybějící sumku,“ vysvětlil.

Rekonstrukce Pomníku padlým potrvá do konce července bez zásadních omezení pro návštěvníky parku a kolemjdoucí.

Statutární město Zlín provede opravu za pomocí dotace z Ministerstva obrany ČR.

Ve válečném hrobě Pomník padlým ve 2. světové válce jsou pohřbeny oběti osvobozovacích bojů v blízkém okolí města Zlína.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru