Česky

Česky

English

menu
zavřít

Popelnice bez známky? Od února bez pardonu

1. 2. 2019

Aktuality

16

Zlín - Zaplatit zálohovou fakturu, počkat na doručení svozové známky a tu ihned vylepit. Tak musí postupovat nejen každá firma, ale i některé domácnosti...

Svozové známky

Zlín - Zaplatit zálohovou fakturu, počkat na doručení svozové známky a tu ihned vylepit. Tak musí postupovat nejen každá firma, ale i některé domácnosti, které chtějí mít zajištěn nadstandardní odvoz odpadů. Během ledna ještě Technické služby Zlín nedostatky tolerují, od února ale již postupují bez pardonu – odpadová nádoba bez svozové známky na rok 2019 nebude vyvezena.

Domácnosti ve Zlíně mají likvidaci odpadků zajištěnou po zaplacení poplatků na magistrátu v rámci svozu městského komunálního odpadu. Nádoby svážené v tomto režimu jsou označeny žlutou obdélníkovou známkou. Firmy, ale také občané, kteří potřebují větší nádobu, častější svoz nebo nemají trvalé bydliště ve Zlíně, pak spadají do komerčního svozu – tyto kontejnery či popelnice se označují nálepkou trojúhelníkového tvaru různých barev podle frekvence svozu a velikosti.

„Od 4. února budou sváženy již jen ty nádoby, které jsou označeny platnou svozovou známkou na rok 2019,“ vysvětluje Vladimíra Andrýsková z Technických služeb Zlín. Pracovníci Technických služeb vědí, které odpadové nádoby spadají do komerčního svozu, a budou je kontrolovat. To, že byla zálohová faktura uhrazena, přitom nestačí. „V terénu nelze ověřit, zda nebyla provedena platba či jen její majitel zapomněl vylepit na čelní stranu svozovou známku,“ upozorňuje s tím, že pokud došlo ke ztrátě známky, lze za 50 korun koupit v areálu Technických služeb Zlín v Loukách náhradní.

 

TZ TS Zlín

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru