Česky

Česky

English

menu
zavřít

Pořadatelé Barum Czech Rally představili letošní soutěž

26. 6. 2019

Aktuality

11

Zlín – Tým připravující automobilovou soutěž Barum Czech Rally Zlín informoval o nadcházejícím 49. ročníku.

Tisková konference v obřadní síni zlínské radnice

Zlín – Tým připravující automobilovou soutěž Barum Czech Rally Zlín informoval o nadcházejícím 49. ročníku. Na tiskové konferenci v obřadní síni zlínské radnice seznámil přítomné s plánem příprav i letošními novinkami.

Devětačtyřicátý ročník se pojede již v polovině srpna, v termínu 16.–18. srpna 2019. Centrum soutěže bude soustředěno v krajském městě Zlín. Startu závodu předchází technická přejímka konaná ve čtvrtek 15. srpna v odpoledních hodinách v Otrokovicích. V pátek 16. srpna proběhne v dopoledních hodinách v blízkosti servisní zóny kvalifikace a testovací RZ na úseku z Pohořelic do Komárova. Slavnostní start se uskuteční od 16 hodin na náměstí před zlínskou radnicí, samotná rally odstartuje večerní diváckou Super RZ v ulicích Zlína, po které následují dva plnohodnotné soutěžní dny. Celá rally měří 770 km a obsahuje 15 rychlostních zkoušek v celkové délce 219,6 km na osmi úsecích s asfaltovým povrchem. Nejdelším a nejnáročnějším rychlostním testem v itineráři letošní barumky bude poslední rychlostní zkouška celé rally s téměř 25 kilometry!

V itineráři soutěže najdou automobiloví fanoušci po loňské odmlce opět klasický úsek Pindula, který začal psát svou historii při třetím ročníku v roce 1973.

V loňském roce jsme nejeli tuto legendární erzetu z důvodu výskytu afrického moru prasat a rozhodli se pro bezpečnější variantu. Letos tento problém pominul a tradiční úsek vracíme opět do itineráře barumky. Připravili jsme obtížné rychlostní zkoušky, které prověří připravenost posádek a vozů. Soutěži určitě nebude scházet náboj a obtížný charakter jednotlivých rychlostních zkoušek. Diváci se mají opět na co těšit,“informoval Miloslav Regner, ředitel Barum Czech Rally Zlín.

Ve srovnání s loňským rokem došlo k obměně 48% trati rychlostních zkoušek. Pořadatelé zařadili některé staronové úseky trati rychlostních zkoušek během sobotní etapy. Jedná se o rychlostní zkoušku s názvem Kostelany v oblasti vrchoviny Chřiby a náročný úsek kolem Roštína. 

Pořadatelé z Auto klubu Barum Zlín v AČR očekávají velmi kvalitní startovní pole. Předpokládá se, že se objeví ve Zlíně kolem čtyřiceti vozů kategorie R5, přijede řada zvučných jmen nejen z Evropy. Evropskému šampionátu vévodí po třech odjetých podnicích Lukasz Habaj z Polska a Chris Ingram z Velké Británie.  Oba jezdce startující na vozech Škoda Fabia R5 dělí v průběžném pořadí pouze jeden bod. Až na třetím místě figuruje zatím úřadující evropský šampion Alexej Lukjaňuk z Ruska, který havaroval na Azorech a nedokončil rally na Kanárských ostrovech. Diváci se mohou těšit v rámci evropského šampionátu i na tuhé boje v hodnocení jezdců do 28 let (ERC1 Junior) a juniorů (ERC3 Junior)

Dvanáctý ročník Star Rally Historic je pevně zakořeněnou součástí Barum Czech Rally Zlín. Potvrzením rostoucí úrovně je přidělení mistrovského statusu podniku, který se počtvrté  pojede jako součást MČR v rally historických automobilů! Tradiční součástí zahajovacího programu barumky je Bugatti Grand Prix. Již poosmé se na trať městského okruhu v ulicích Zlína vydají historické automobily z dvacátých a třicátých let minulého století. Letos bude premiérově součástí nového šampionátu s názvem GRAND PRIX historických vozidel. Seriál má další tři  podniky (1000 mil Československých, Brno Revival a Zbraslav–Jíloviště) a nejlepší jezdec získá Putovní pohár prezidenta Autoklubu ČR.

Potřetí se uskuteční Green Rally pro vozidla s elektrickým a hybridním pohonem, kdy nejde o klasickou rally, posádky absolvují některé z klasických rychlostních zkoušek barumky, okořeněnou o speciální úkoly jako například jízdu zručnosti, a také o společensko-kulturní vyžití spojené s příjemnými gastronomickými zážitky. Třetí pokračování čeká i cyklovyjížďka s názvem Zlínská kola, která je určena jak pro profíky, tak pro širokou veřejnost a proběhne po trati městské rychlostní zkoušky.

Podrobné informace najdete na oficiálním webu www.czechrally.com nebo prostřednictvím sociálních sítí.

ZÁKLADNÍ PROGRAM:

16. srpna 2019

9:35–10:20 hod.: kvalifikační RZ Pohořelice

10:25–13:00 hod.: testovací RZ Pohořelice

16:00 hod.: slavnostní start

21:15 hod.: Super RZ Zlín

17. srpna 2019

8:30 hod.: start 1. etapy

22:55 hod.: cíl 1. etapy

18. srpna 2019

7:30 hod.: start 2. etapy

16:58 hod.: cíl rally, rozdílení cen

I v letošním roce se čeká v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) kvalitní podívaná a nabitá startovní listina s řadou předních jezdců z evropského šampionátu. Barumka se pojede zároveň netradičně jako závěrečný podnik Autoklub Mistrovství České republiky v rally 2019 (MCR).

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru