Česky

Česky

English

menu
zavřít

Poznejte Lesní hřbitov! Pohřebnictví Zlín zve před Dušičkami na prohlídku

29. 10. 2021

Aktuality

48

Zlín - Poznejte Lesní hřbitov! Na prohlídku s tímto názvem zve veřejnost městská společnost Pohřebnictví Zlín. Uskuteční se v sobotu 30. a v neděli 31. října, krátce před Dušičkami neboli Památkou zesnulých.

poznejte-lesni-hrbitov-plakat.jpg

Zlín - Poznejte Lesní hřbitov! Na prohlídku s tímto názvem zve veřejnost městská společnost Pohřebnictví Zlín. Uskuteční se v sobotu 30. a v neděli 31. října, krátce před Dušičkami neboli Památkou zesnulých.

„Lesní hřbitov je unikátní místo s neobyčejným kouzlem. Stojí za to si ho projít, dozvědět se proč vznikl a které osobnosti za tímto nápadem stály. Průvodcem prohlídky bude historik David Valůšek, který se Lesním hřbitovem dlouhodobě zabývá a ví o něm spoustu zajímavých věcí,“ sdělil Milan Macura, ředitel městské společnosti Pohřebnictví Zlín.

Po oba dny začnou prohlídky v 14 hodin, sraz zájemců bude u vchodu na Lesní hřbitov. Účast bude zdarma.

Dušičky, které připadají vždy na 2. listopadu, letos vychází na úterý. Pohřebnictví Zlín dohodlo s Dopravní společností Zlín-Otrokovice posílení spojů, které míří k hřbitovům na území města. Podrobnosti o příjezdech a odjezdech lze nalézt na webových stránkách www.dszo.cz.

Rok 2021 byl z důvodu pokračující pandemie koronaviru náročný i pro společnost Pohřebnictví Zlín. I přes řadu omezení a komplikací se jí však podařilo zcela dostát svým závazkům a poskytovat služby na nejvyšší úrovni, stejně jako v předchozích letech. Podařilo se také realizovat významné investice. Mezi ně patří například generální oprava kremační pece, oprava komunikace na hřbitově na Salaši či oprava východní části zdi oplocení na hřbitově na Mladcové. Aktuálně se dokončuje oprava čelního oplocení na hřbitově v Malenovicích. „Všechny jmenované investice dotačně podpořilo statutární město Zlín, které je stoprocentním vlastníkem společnosti Pohřebnictví Zlín a se kterým máme navázanou výbornou spolupráci,“ prohlásil Milan Macura.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru