Česky

Česky

English

menu
zavřít

Praktické rady ke Covid-19

23. 10. 2020

Aktuality

13

Zlín - Nynější komplikovaná doba přináší lidem řadu nových situací. Ne každý ví, jak se v takových situacích chovat a jak je řešit. Ministerstvo zdravotnictví ČR spolu s Centrálním řídícím týmem COVID-19

js1-0746.jpg

Zlín - Nynější komplikovaná doba přináší lidem řadu nových situací. Ne každý ví, jak se v takových situacích chovat a jak je řešit.  Ministerstvo zdravotnictví ČR spolu s Centrálním řídícím týmem COVID-19 proto připravilo sérii graficky zpracovaných letáků a dokumentů, které mají lidem sloužit jako přehledný návod, jak se k jaké nové situaci postavit, co zařídit, kam volat. V přiložené informační grafice naleznete přehled jak postupovat když:

-          jste byl/byla v kontaktu s pozitivně testovanou osobou

-          se na Vás projevují příznaky respiračních chorob či přímo Covid-19

-          máte pozitivní výsledek testu

-          máte negativní výsledek testu

-          potřebujete vyzvednout léky a jste v karanténě či izolaci.

V případě posledního bodu, vyzvednutí léků, bylo Českou lékárnickou komorou vydáno doporučení pro pacienty, kteří mají nařízenou karanténu a nemají tedy možnost si vyzvednout předepsané léky. Nejprve je potřeba požádat zdravého rodinného příslušníka, aby mu léky vyzvedl v lékárně. Pokud toto není možné, obstará ve Zlíně pro nakažené osoby tyto léky Skautské středisko formou Skautského krizového centra Zlín.

V případě zájmu volejte na telefonní číslo 608 630 737. Bližší kontakty jsou uvedeny na webu Skautského krizového centra https://skczlin.cz/

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru