Česky

Česky

English

menu
zavřít

Představujeme program Adventního Zlína 2019

25. 11. 2019

Aktuality

31

Zlín - Program letošního Adventního Zlína je již připraven. Na co se můžete těšit? Vystoupí opět řada známých zpěváků, zpěvaček a hudebních kapel...

jsf-abb--c--008981.jpg

Zlín - Program letošního Adventního Zlína je již připraven. Na co se můžete těšit? Vystoupí opět řada známých zpěváků, zpěvaček a hudebních kapel. Nebudou chybět ani místní kapely, folklorní soubory, cimbálová muzika a další. Čekají vás i dvě úplné novinky.

Adventní Zlín začíná letos v sobotu 30. listopadu a potrvá až do 24. prosince. Stánky s občerstvením budou první den otevřené již od 10.00 hodin. Nebude chybět spousta dobrého jídla, punčů, svařeného vína a dalšího občerstvení.

 „Vánoční trhy jsme nově prodloužili, začínají o den dříve a potrvají až do Štědrého dne. Snažíme se stále více zatraktivnit i doprovodný program, nově nás čeká například třídenní program Starobylých Vánoc. Klasikou jsou koncerty, mezi nimiž nechybí známí interpreti. Tímto bych chtěl všechny srdečně na Vánoční trhy pozvat, přijďte si užít tu pravou vánoční atmosféru,“ řekl primátor města Jiří Korec.

 V odpoledním programu se tak můžete těšit na třináctičlennou formaci špičkových zlínských hudebníků F-Dur Jazzband. V neděli 1. prosince pak společně v 17.45 hodin rozsvítíme vánoční stromek na náměstí Míru. Před samotným rozsvícením zahraje a zazpívá Valašský soubor Kašava Po rozsvícení bude následovat koncert ANNY K. Na hlavním podiu se během tří týdnů vystřídají další známí umělci, jako např. NO NAME, VESNA, Michal HRŮZA, VOXEL, Adam CAHA, Thom ARTWAY, Peter JUHÁS, Martin CHODÚR a další. Stánky s občerstvením doplní od 7. prosince plachtové stánky s tradičními řemeslnými výrobky, vánočním sortimentem, drobným zbožím aj.

 „Děti se mohou těšit na tvořivé dílničky, malování na obličej, dětské kinečko, valašské čerty, Mikulášskou diskotéku, kouzelníka Jirku Hadaše, vánoční expres, kolotoč, dětské folklorní soubory, Jezíškovu poštu a vánoční stezku „Letem vánočním světem“, která je seznámí s vánočními tradicemi v zahraničí. V třídenním programu „Starobylé Vánoce“ si všichni připomeneme vánoční zvyky,“ doplnila Eva Manišová, vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací. Nebude chybět tradiční zpívání koled s Deníkem, focení u fotostěn, vystoupí Andělé na chůdách, uskuteční se Festival vánočních punčů, Betlémské světlo budou rozdávat zlínští skauti a Charita Zlín připraví Lucerničky pro Anetku.

Novinkou letošního Adventního Zlína budou vratné kelímky s motivem Ježíška. Kelímek bude vydáván oproti vratné záloze ve výši 50 Kč. Kelímek si budete moci nechat na památku nebo vrátit u kteréhokoliv prodejce s punčem či svařeným vínem. Ke koupi budou také oblíbené městské plecháčky s letošní novou grafikou od Jolany Bařinkové. Plecháčky budou k dostání jak v prodejních stáncích, tak i v Městském informačním a turistickém středisku v budově radnice. A pozor! Letos bude několik stánků s občerstvením otevřeno až do 1. 1. 2020.

Otevírací doba dřevěných stánků (občerstvení):

30. 11. – 23. 12. 2019 | 10.00–20.00 s možností prodloužení v návaznosti na kulturní program do 21.45

24. 12. 2019 | 10.00–14.00

25. 12. 2019 – 1. 1. 2020

 

Otevírací doba plachtových stánků (řemeslné výrobky):

7.–23. 12. 2019 | 9.00–18.00

24. 12. 2019 | 9.00–12.00

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru