Česky

Česky

English

menu
zavřít

Premiéra Zlínských kol se vydařila

4. 9. 2017

Aktuality

16

Zlín – Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín se každoročně snaží přinést novinky jak do samotného závodu, tak do doprovodného programu pro širokou veřejnost.

Zlínská kola

Zlín – Pořadatelé Barum Czech Rally Zlín se každoročně snaží přinést novinky jak do samotného závodu, tak do doprovodného programu pro širokou veřejnost. Letos se díky úzké spolupráci se statutárním městem Zlínem podařil zrealizovat cyklistický závod Zlínská kola, který zahájil páteční program na městské rychlostní zkoušce.

Na startovní pásce se sešlo téměř 520 cyklistů na všech možných typech kol. V čele pelotonu vyjel se startovním číslem 1 Josef Zimovčák, legendární jezdec na vysokém velocipédu, hned po něm se do tří okruhů na městské speciálce pustili také jezdci rally, tentokrát na kolech,  Tomáš Kostka, Roman Kresta a Jan Černý. Nechyběl ani Libor Láznička, jednatel společnosti Continental Barum, či generální manažer zlínských hokejistů Martin Hosták. Široké bylo také věkové spektrum. Nejmladším účastníkům bylo dvanáct let, naopak nejstarším účastníkem byl pan Stanislav Valla, kterému bylo 86 let. Peloton pak uzavírala početná skupina jezdců na koloběžkách.

Počet účastníků předčil naše očekávání, jsme moc rádi, že cyklorally takto zabodovala. Velký dík patří organizátorům i vedení Barum Czech Rallye za podporu,“ uvedl radní pro dopravu Josef Novák, který startoval až na samém konci pelotonu.

Zlínská kola byla také zajímavou týmovou akcí – do závodu se přihlásily přes čtyři desítky vícečlenných týmů, kde ty největší představovaly stáje Continental Barum, Červené Mravce Rally Team, Strabag, Bartošův soubor,  Bikecore či Jedeme spolu.

Centrum závodu ve zlínském parku Svobody také nabídlo bohatý doprovodný program, o které se se svými atrakcemi postaraly zejména Mogul Fun Park, Červení Mravcirally team či BESIP.

Chtěla bych poděkovat všem účastníkům, kteří na první ročník Zlínských kol dorazili. Přestože šlo, co do počtu účastníků, o zatím nejmasovější akci, která se kdy na Barum Rally pořádala, tak vyjížďka proběhla bez větších problémů a podle ohlasů si cyklisté městskou rychlostní zkoušku hezky užili,“ řekla Silvie Hlavičková, ředitelka Zlínských kol.

Super RZ Zlín je nedílnou součástí Barum rally již od roku 2005, ale doposud její trať mohly okusit pouze posádky závodních či historických vozů. Letos se díky akci Zlínska kola městský okruh otevřel i cyklistické veřejnosti, která si při jízdě navíc užila i bouřlivou kulisu diváků přichystaných na večerní automobilový závod.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru