Česky

Česky

English

menu
zavřít

Přijede Martin na bílém koni

10. 11. 2016

Aktuality

10

Zlín – Svátek svatého Martina z Tours připomene 11. listopadu ve Zlíně tradiční průvod Martínků. Již po šestnácté se o přípravu neobvyklé podoby průvodu postarala místní umělecká škola.

maly-martin-na-bilem-koni--foto-zlinsky-denik.jpg

Zlín – Svátek svatého Martina z Tours připomene 11. listopadu ve Zlíně tradiční průvod Martínků. Již po šestnácté se o přípravu neobvyklé podoby průvodu postarala místní umělecká škola.

"Žáci a učitelé Základní umělecké školy Zlín organizují průvod se zpěvy a tanci, který je v této „dětské“ podobě ojedinělý. V čele jede Martin – žák literárně-dramatického oboru – na bílém koni a za ním jde průvod Martínků,“ uvedla ředitelka ZUŠ Zlín Martina Hniličková.

Martin se svojí družinou vyjede v 15:30 hodin od zámku směrem na náměstí Míru před radnici, poté zamíří ke Zlínskému klubu 204 a vrátí se zpátky na zámek. Na každé zastávce zazní fanfáry, Martin přivítá diváky a pozve je na předvánoční akce ZUŠ Zlín, do knihovny i muzea. Následovat budou krátká vystoupení tanečního a literárně-dramatického oboru. O hudební tečku na závěr se postarají žáci hudebního oboru školy. Jako každým rokem koně zapůjčí Jezdecký klub Žlutava a o bezproblémový a bezpečný průjezd družiny městem se postará Městská policie Zlín.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru