Česky

Česky

English

menu
zavřít

Primátor Jiří Korec ocenil prvního Zlínského patriota

2. 8. 2021

Aktuality

28

Zlín - Zdravý patriotismus, nezištná pomoc a prokazatelný přínos svému okolí, to jsou atributy, na kterých stojí nové ocenění primátora města Zlína, Zlínský patriot. Prvním držitelem ocenění je Petr Dvořák ze Zlína.

První Zlínský patriot Petr Dvořák

Zlín - Zdravý patriotismus, nezištná pomoc a prokazatelný přínos svému okolí, to jsou atributy, na kterých stojí nové ocenění primátora města Zlína, Zlínský patriot. Prvním držitelem ocenění je Petr Dvořák ze Zlína.

Petr Dvořák žije ve Zlíně od narození. Jak sám prozradil, líbí se mu, že stačí sednout v centru na trolejbus a za chvíli je v lese. Ocenění primátora získal za své  nezištné aktivity v oblasti údržby veřejného prostoru.

Ocenění má vyzdvihnout obyvatele města či kolektivy, mimo podnikatelskou sféru, za jejich pomoc a přínos v oblasti veřejného života a rozvoje občanské společnosti. Velmi si cením nezištné pomoci městu a občanům města. Pan Dvořák společně se synem v době covidu například odplevelili městský chodník. Když zveřejnil fotku, jak to vypadalo předtím a potom, tak opravdu byl vidět velký pokrok, stal se z něj opět široký chodník skoro jako nový,“ ocenil dobrovolnické aktivity Petra Dvořáka primátor Zlína Jiří Korec.

Historicky první Zlínský patriot Petr Dvořák řekl: „Ocenění mě těší a děkuji za něj. Musím říci, že v posledních letech je komunikace mezi občanem a radnicí na velmi dobré úrovni, ač to tak možná někteří občané necítí. Ale já osobně můžu říct, že veškeré podněty, které jsem dal na zlepšení, vyčištění nebo opravení, byly všechny z 80 % ze strany města vyřízeny. Některé za 3 dny, jiné za měsíc, podle náročnosti oprav. Toho si velice cením.“

Cena Zlínský patriot je udělována jedenkrát za čtvrt roku a je určena zejména obyvatelům Zlína, není však striktní podmínkou, aby nositel byl Zlíňan. Nominaci konkrétní osoby může podat kdokoliv starší 15-ti let prostřednictvím formuláře v systému Mobilní rozhlas, který naleznete na odkazu zlin.mobilnirozhlas.cz. Návrhy na ocenění osobností druhého kola lze zasílat do 30. září 2021. Osobnosti, které nebudou oceněny v aktuálním kole, se automaticky posouvají do výběru následujícího období. Ze zaslaných návrhů vybere primátor Jiří Korec v každém kole vždy jednu osobnost, která si jako cenu pak bude moci vybrat jeden z produktů nabízející městské společnosti, jako jsou hokejový klub Berani Zlín, Lázně Zlín, filharmonie Bohuslava Martinů, Městské divadlo Zlín apod.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru