Česky

Česky

English

menu
zavřít

Primátor Korec a jeho náměstkyně pro školství Hladíková vítali prvňáčky

4. 9. 2023

Aktuality

248

Primátor Zlína Jiří Korec a jeho náměstkyně pro školství Martina Hladíková zpříjemnili prvňáčkům ze základních škol na Kvítkové a Štefánikově ulici jejich první školní den sladkostmi.

Primátor Korec zavítal do 7. ZŠ Kvítková, kde v novém školním roce 2023/24 otevřeli pro první ročník hned dvě třídy. Prvňáčky přivítal společně s ředitelkou školy Jaroslavou Müllerovou na školním hřišti, kde se uskutečnil slavnostní nástup všech dětí ze školy. Primátor si pro prvňáčky přichystal kornouty se sladkostmi.

Dětem byla představena i takzvaná létající lektorka Hasna Boussaha z francouzského Romans. Nápad zapojit rodilou mluvčí do výuky francouzštiny vznikl z iniciativy Gymnázia Zlín – Lesní čtvrť a město Zlín tento projekt podporuje. „Působení rodilých mluvčí ve výuce, to je skvělý způsob, jak děti naučit cizí jazyk,“ podotkl Jiří Korec.

Náměstkyně primátora Martina Hladíková zavítala společně s vedoucím odboru školství a sportu zlínského magistrátu Milanem Smolou do 9. ZŠ Štefánikova, kde letos přijal 44 prvňáčků. Děti a jejich rodiče pozdravila i s ředitelem školy Miroslavem Nejezchlebou. „Pamatuji si, že první školní den je také dnem očekávání a může jej doprovázet i jistá obava z neznámého. Prvňáčkům jsme proto přinesli na uvolnění a pro radost balonky, bonbony, ale také medaile a pamětní listy,“ uvedla Martina Hladíková.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2023 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru