Česky

Česky

English

menu
zavřít

Primátor města Zlína a velvyslankyně Kanady zasedli ke společnému obědu

25. 2. 2019

Aktuality

19

Zlín – V rámci týdenní návštěvy Zlínského kraje zamířila velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson s doprovodem i do krajské metropole.

Společný oběd s kanadskou velvyslankyní

Zlín – V rámci týdenní návštěvy Zlínského kraje zamířila velvyslankyně Kanady Barbara C. Richardson s doprovodem i do krajské metropole. Diplomatická delegace zastavila ve Zlíně, aby zasedla ke společnému pracovnímu obědu s primátorem města Zlína Jiřím Korcem a ředitelem Nadace Tomáše Bati Pavlem Velevem. Hlavními tématy neformální rozpravy byl rozvoj města Zlína s jeho krátkodobými i dlouhodobými prioritami, o kterých pohovořil primátor Jiří Korec, nebo také nakládání s odpadem v Kanadě, které nastínila velvyslankyně.

„Bylo to velmi příjemné setkání, u kterého jsme diskutovali aktuální témata týkající se většiny vyspělých zemí světa. Navrhli jsme také možnost spolupráce s Kanadou jak z pohledu města, tak soukromých firem, o které budeme ještě dále jednat,“sdělil Jiří Korec.

Ve vzájemné debatě nemohl chybět ani baťovský fenomén. Její excelenci Richardson zaujaly zejména informace o unikátní funkcionalistické výstavbě města Zlína či systému vzdělávání u Baťů, kterými přispěl Pavel Velev.

Na programu kanadské velvyslankyně ve Zlíně, který navštívila vůbec poprvé, byla také schůzka s hejtmanem Zlínského kraje a návštěva Nadace Tomáše Bati.

Barbara C. Richardson je velvyslankyní Kanady v České republice od roku 2016. Svou profesní kariéru začínala jako ředitelka marketingu a náboru studentů na univerzitě v Calgary,  poté přešla na Ministerstvo zahraničních věcí a mezinárodního obchodu Kanady. Pracovala též dlouhá léta v Africe, velvyslankyní Kanady byla například v Angole, Zimbabwe a Botswaně.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru