Česky

Česky

English

menu
zavřít

Primátor Miroslav Adámek podepsal smlouvu o spolupráci se švýcarským Möhlinem

30. 5. 2017

Aktuality

13

Zlín – Historie, tragédie i budoucnost. Tato tři slova spojují město Zlín se švýcarským městečkem Möhlin. Obě města pojí baťovská historie. Ovšem stejně tak i tragédie...

p1015519.jpg

Zlín – Historie, tragédie i budoucnost. Tato tři slova spojují město Zlín se švýcarským městečkem Möhlin. Obě města pojí baťovská historie. Ovšem stejně tak i tragédie. Byl to právě švýcarský Möhlin, kam měl namířeno T. Baťa v osudný den, kdy došlo k letecké havárii a jeho předčasné smrti. Další kapitolu vztahu těchto měst však napíše budoucnost. A ta by mohla být pro obě strany přínosná. V sobotu 27. května představitelé Zlína a Möhlinu podepsali smlouvu o partnerství a další spolupráci mezi městy. K podpisu smlouvy došlo v Baťově vile při příležitosti česko-švýcarské zahradní slavnosti.

„Obě města spojuje osobnost Tomáše Bati, a proto jsme považovali za symbolické podepsat smlouvu zde v jeho vile. Na nás politicích je, abychom tuto smlouvu podepsali. Do praxe už ji však převedou lidé a to tím, že obyvatelé obou našich měst budou mít šanci spolupracovat v oblasti kultury, sportu a dalším,“ uvedl primátor Zlína Miroslav Adámek.  Za švýcarské desetitisícové příhraniční městečko Möhlin spolupráci stvrdil jeho starosta Fredy Böni. Ten zavítal do Zlína i s celou městskou radou.

„Když jsme byli ve Zlíně před několika lety poprvé na pozvání Nadace Tomáše Bati, cítili jsme se tu skutečně jako doma. Jsme rádi, že nezůstalo jen u této návštěvy a budeme moci naši spolupráci rozšířit,“ uvedl Fredy Böni a s humorem jemu vlastním doplnil ještě parafrázi známého citátu.

„Možná je to malý krůček pro Švýcarsko, malý krok pro náš kanton, ale je to velký krok pro Möhlin,“ doplnil s úsměvem starosta městečka při hraniční řece Rýn nedaleko Basileje.

Kromě podpisu smlouvy došlo také k výměně cenných městských artefaktů. Starosta Möhlinu obdržel od primátora Miroslava Adámka symbolický klíč od městských bran. Na oplátku obdržel prapor města Möhlin.

Slavnostnímu aktu byli přítomni i zástupci z partnerského města Limbach – Obefrohna v Německu a polského Chorzówa. Událost si nenechal ujít ani velvyslanec Švýcarské konfederace v ČR J. E. pan Markus-Alexander Antonietti.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru