Česky

Česky

English

menu
zavřít

Primátor s radními navštívili Letnou

4. 6. 2021

Aktuality

29

Zlín - Primátor Jiří Korec společně s dalšími zástupci Rady města Zlína přijali pozvání spolku „Letná žije!“, aby se seznámili s aktuálními problémy, které obyvatele nejstarší baťovské čtvrti ve Zlíně trápí.

Zleva náměstek primátora Pavel Stojar, primátor Jiří Korec, Eduard Kuňák ze spolku Letná žije! a radní Miroslav Chalánek

Zlín - Primátor Jiří Korec společně s dalšími zástupci Rady města Zlína přijali pozvání spolku „Letná žije!“, aby se seznámili s aktuálními problémy, které obyvatele nejstarší baťovské čtvrti ve Zlíně trápí.

Na diskuzi a prohlídku Letné se zástupci spolku „Letná žije!“ dorazili s primátorem náměstek primátora Pavel Stojar a radní Miroslav Chalánek. Zástupce rady města doprovázeli vedoucí vybraných odborů Magistrátu města Zlína.

„Jsem velmi rád, že schůzka proběhla konstruktivně a bez emocí. Obyvatele Letné chápu, že chtějí řešit věci, které je tzv. tlačí. Za posledních několik let nastala na Letné generační obměna a je tedy přirozené, že s ní přichází i nové požadavky na občanskou vybavenost. Cesta osobního setkání na místě samém je nejlepší možnou formou, proto jsem pozvání spolku „Letná žije!“ bez váhání přijal,“ sdělil primátor Jiří Korec.

Po oficiálním přivítání vedly první kroky všech zúčastněných do lesa, kde místní upozornili na problematiku nedostatečného odvodu vody a následného zatékání do jednotlivých domů. Následovala procházka ulicemi Letné, kde se na jednotlivých místech řešily s místními prostory pro komunitní setkávání, nedostatečná kapacita mateřské školy nebo rekonstrukce ulice Bratří Sousedíků.

„V rámci rekonstrukce ulice Bratří Sousedíků se mají zástupci Letné potkat s projektantem a probrat případné možnosti úpravy. Jestliže vynakládáme nemalé finanční prostředky města, tak chceme, aby byly vynaloženy účelně ke spokojenosti občanů. Co se týče školky, ta má nyní kapacitu 26 míst, navíc 13 míst je vyčleněno pro děti z celého Zlína, které potřebují řešit logopedii. To je dle mého soudu opravdu nedostačující. Dalšími připomínkami a podněty se budeme zabývat na radě města,“ zakončil primátor Korec.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru