Česky

Česky

English

menu
zavřít

Příprava rekonstrukce křižovatky ulic Mostní a Březnická pokračuje. Město koupí podzemní chodbu

27. 6. 2018

Aktuality

86

Zlín – Příprava rekonstrukce a rozšíření frekventované křižovatky ulic Mostní a Březnická může pokračovat. Město Zlín koupí část podzemní chodby...

Chodba vede z bývalého továrního areálu

Zlín – Příprava rekonstrukce a rozšíření frekventované křižovatky ulic Mostní a Březnická může pokračovat. Město Zlín koupí část podzemní chodby pod tímto prostorem, její získání bylo jednou z podmínek pro vyřízení potřebných povolení pro zahájení stavebních prací.

Podzemní chodba sloužila pro případnou evakuaci zaměstnanců baťovského areálu, vyúsťuje kousek od sportovní haly. Radnice chce  získat do svého majetku zhruba půlkilometrový úsek, mimo jiné i proto, aby měla v místě křižovatky vyřešené majetkové vztahy. „Koupíme jej o správce konkurzní podstaty zkrachovalého podniku Svit. Zastupitelstvo už vyčlenilo částku čtyř a půl milionu korun,“ sdělil radní pro oblast dopravy Josef Novák.

Příprava rekonstrukce křižovatky ulic Mostní a Březnická by mohla být hotová na podzim příštího roku, samotné práce by tak měly začít v roce 2020. Počítá se s narovnáním ulice Mostní, která by se nově napojila na ulici Březnickou v úrovni odbočky k hotelu Moskva. Přibudou odbočovací pruhy, dvě zastávky MHD a cyklostezka, povoz budou řídit semafory. „Jde o dopravně velmi frekventované místo, což vědí velmi dobře řidiči, kteří zde projíždí třeba během ranní špičky. Úsek je nutné lépe zprůjezdnit i kvůli akcím na nedalekém stadionu a ve sportovní hale,“ upozornil Josef Novák.

Náklady na rekonstrukci křižovatky se odhadují na desítky milionů korun a město Zlín hodlá na realizaci čerpat evropské peníze v rámci Integrovaného plánu rozvoje území. Na uhrazení se bude podílet i Zlínský kraj.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru