Česky

Česky

English

menu
zavřít

Připravte se na výluky. V srpnu jich bude více než obvykle

5. 8. 2019

Aktuality

14

Zlín – Nezvykle velký počet dopravních omezení na silnicích a výluk v provozu MHD se chystá v měsíci srpnu.

mhd.jpg

Zlín – Nezvykle velký počet dopravních omezení na silnicích a výluk v provozu MHD se chystá v měsíci srpnu. Pracovníci Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice na všechny informace o uzavírkách v předstihu reagují a připravují objízdné trasy či zvláštní jízdní řády, aby měly výluky co nejmenší dopad na cestující.

„Pro období druhé poloviny prázdnin letos víme ve Zlíně již o zhruba osmi dopravních omezeních, která se nějakým způsobem dotknou i provozu MHD. Některá se budou dokonce částečně překrývat. Hledáme objízdné trasy, sestavujeme výlukové jízdní řády, kreslíme mapy, připravujeme přesuny zastávek, vyvěšování informací pro cestující na zastávkách nebo krátké texty pro informační panely a obrazovky ve vozidlech, upravujeme výpravu určitých typů vozidel na linky, aby trolejbusy projely i tam, kde se dostanou mimo trolejové vedení,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Pro dopravce je asi výhodnější, když k těmto omezením dochází v prázdninovém období, neboť provoz na silnicích je menší, na linkách je méně vozů MHD a poklesl také počet cestujících, zejména z důvodu školních prázdnin. Cestujících by se nakonec změny v dopravě ani příliš dotknout neměly. Při uzavírkách komunikací z důvodu stavební činnosti však přesto nelze vyloučit vytváření kolon pomalu se pohybujících automobilů a v nich by pak docházelo i ke zpožďování vozidel MHD, která ve Zlíně většinou nemají vyhrazené jízdní pruhy.

Chronologický přehled srpnových mimořádností v provozu MHD naleznete zde:

https://www.dszo.cz/aktuality/pripravte-se-na-vyluky-v-srpnu-jich-bude-vice-nez-obvykle/

 

Zdroj: DSZO

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru