Česky

Česky

English

menu
zavřít

Proběhlo jubilejní předání cen Vladimíra Karfíka

25. 10. 2019

Aktuality

28

Zlín - Ve Zlíně byly předány ceny Vladimíra Karfíka za výtvarnou a racionální architekturu. Ceny byly uděleny ve třech kategoriích, za významnou realizaci v architektuře, za teoretický přínos architektuře a za celoživotní dílo.

Zlín - Ve Zlíně byly předány dne 17.10.2019 ceny Vladimíra Karfíka za výtvarnou a racionální architekturu. Ceny byly uděleny ve třech kategoriích, zavýznamnou realizaci v architektuře, za teoretický přínos architektuře a za celoživotní dílo.

 Cena Vladimíra Karfíka byla zřízena spolkem „Blok architektů a výtvarníků“ v roce 1991 jako pocta vynikajícímu architektovi, profesoru Ing. Arch. Vladimíru Karfíkovi při příležitosti jeho 90. narozenin, jako společenské ocenění kvalitních výsledků architektonické tvorby a jejich realizací. Cenu uděluje valné shromáždění členů Bloku podle Statutu pro společenské vyzdvihnutí, zveřejnění a ocenění kvalitních výsledků architektonické práce. Mezi oceněnými architekty lze nalézt například Evu Jiřičnou, Josefa Pleskota a další významné architekty.

Během letošního jubilejního desátého předávání cen Vladimíra Karfíka byli oceněni Ing. arch. Radko Květ a Ing. arch. Pavel Pijáček za významnou realizaci v architektuře v podobě Archeoparku Pavlov. Dále pak Janě a Jiřímu Ševčíkovým za teoretický přínos architektuře, Ing. arch. Veře Machoninové, Ing. arch. Viere Meckové a Ing. arch. Josefu Němcovi za celoživotní dílo.

Slavnostní předávání ocenění proběhlo na radnici statutárního města Zlína z rukou předsedy Bloku Ing. arch. Zdeňka Trefila a primátora města Jiřího Korce, který k předávání cen řekl: “Ve Zlíně máme jedinečnou architekturu, která nese podpis i Vladimíra Karfíka v podobě Baťova Mrakodrapu nebo Hotelu Moskva. Proto jsem rád, že ceny za architekturu předáváme právě u nás. I do budoucna bychom chtěli, aby byl Zlín moderním městem, jehož součástí budou zajímavé architektonické prvky.“

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru