Česky

Česky

English

menu
zavřít

Probíhá hlasování v projektu „Tvoříme Zlín“. Rozhodněte o proměnách města

19. 11. 2019

Aktuality

18

Zlín - Druhý ročník projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, v jehož rámci mohli Zlíňané navrhovat proměnu veřejného prostoru, vstupuje do finální fáze.

tz-logo-okraje.jpg

Zlín - Druhý ročník projektu participativního rozpočtu „Tvoříme Zlín“, v jehož rámci mohli Zlíňané navrhovat proměnu veřejného prostoru, vstupuje do finální fáze. Dne 18. listopadu bylo spuštěno samotné hlasování. V něm Zlíňané rozhodnou, které inspirativní nápady město Zlín v příštím roce zrealizuje.

„Hlasování je spuštěno od 18. listopadu a potrvá do 8. prosince. Hlasovat mohou jak obyvatelé Zlína, tak lidé, kteří zde bydlí kvůli práci či studiu, ale nemají zde trvalé bydliště. Hlasovat se může od 18 let a každý smí hlasovat pouze jednou. Toto bude ověřeno unikátním kódem zaslaným na mobilní telefon,“ prozradila Kamila Gamalová, koordinátorka projektu několik podrobností k hlasování. Hlasovat se bude především na webové stránce ZDE. Zde Vás hlasováním provede přehledná aplikace. Hlasovat však bude možné i bez technologických zařízení.

„Nechceme, aby byl nikdo omezen. Hlasovat tak budou moci i lidé bez přístupu k internetu či bez mobilního telefonu. V těchto případech se bude moci hlasovat v městském a informačním centru na radnici nebo v kancelářích místních částí, včetně kanceláří vnitřního Zlína. Pracovníci lidem i letos s hlasováním ochotně pomohou,“ doplnila radní Jana Bazelová. Výsledky budou známé 20. prosince.

Součástí hlasování je rovněž otázka zjišťující, kde byste chtěli vybudovat nové pítko. V loňském roce projekt pítka získal nejvíce hlasů v kategorii malých projektů, a proto se Vodovody a kanalizace Zlín, a. s. ve spolupráci se statutárním městem Zlín rozhodly zrealizovat v roce 2020 další pítko. Vaše odpovědi poslouží jako inspirace pro Vodovody a Kanalizace Zlín, a.s. při výběru budoucích lokalit nových pítek. 

Do konečné fáze projektu postoupilo 16 návrhů. O tom, které z nich zlínská radnice v příštím roce zrealizuje, rozhodnou už lidé sami. Hlasovat bude možné i pro více projektů. Lze udělit až 2 pozitivní a 1 negativní hlas pro tzv. velké projekty a 3 pozitivní a 1 záporný hlasy pro tzv. malé projekty. Pro udělení negativního hlasu je zapotřebí nejprve udělit dva hlasy kladné. Tyto počty však není nutné znát. Hlasovací aplikace umožní udělení jen tolika bodů, kolik umožňují pravidla.

Podrobná pravidla hlasování naleznete zde: https://vote.d21.me/cs/info/tvorimezlin/news/5dbad35206b3a70e8fd46600-hlasujte-a-rozhodnete-navod-k-hlasovani

O realizaci návrhů z minulého ročníků si můžete přečíst zde: https://www.zlin.eu/z-lonskeho-rocniku-projektu-tvorime-zlin-je-hotovo-pet-navrhu-obyvatel-aktuality-5276.html

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru