Česky

Česky

English

menu
zavřít

Probíhá přeznačení cyklostezky na ulicích Fügnerovo a Havlíčkovo nábřeží

22. 7. 2020

Aktuality

23

Zlín - V těchto dnech probíhá přeznačení cyklostezky vedoucí podél břehu Dřevnice v ulicích Fügnerovo a Havlíčkovo nábřeží.

Zlín - V těchto dnech probíhá přeznačení cyklostezky vedoucí podél břehu Dřevnice v ulicích Fügnerovo a Havlíčkovo nábřeží.

V minulosti, kdy probíhala výstavba této cyklostezky, město žádalo o dotační titul, který byl vypsán pouze na stezky pro cyklisty. Dotace v té době nebyly poskytovány na smíšené stezky pro pěší i cyklisty. Z toho důvodu byla stavba realizována s vyloučením pěší dopravy a chodci tak byli nuceni oficiálně chodit po přilehlé místní komunikaci.

„Toto řešení bylo velmi nešťastné. Bohužel po dobu desetileté doby udržitelnosti se kvůli dotacím s cyklostezkou nesmělo nic změnit. Nyní tato doba pominula, a proto jsme mohli cyklostezku přeznačit na stezku se smíšeným pohybem chodců i cyklistů,“ komentuje stav Michal Čížek, radní pro oblast dopravy.

Radnice proto po dohodě s Policií České republiky nechala vypracovat návrh na přeznačení cyklostezky, což spočívá v celkovém přeznačení svislého i vodorovného dopravního značení a doplnění a úpravě hmatových prvků pro slabozraké.

V těchto dnech se dodělávají piktogramy k místům vyústění lávek přes řeku Dřevnici a k přechodům pro chodce a osazují se svislé dopravní značky.

Na město tak přichází dotazy týkající se přeznačení cyklostezky, nejčastěji se týkají vyznačené vodící a středové čáry. Důvodem této úpravy je uvedení vodorovného dopravního značení do souladu se současnými normami. Vodicí čára zajišťuje bezpečnostní odstup mezi cyklostezkou a přilehlou místní komunikací. Jinak řečeno zabraňuje kontaktu mezi cyklistou a zrcátkem projíždějícího auta a zvýrazňuje okraj cyklostezky při zhoršené viditelnosti. Středová čára byla v souvislosti s vyznačením vodicí čáry trochu vyosena. Navíc byla změněna její kadence (vzájemné rozestupy) do standardu 1:3.

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru