Česky

Česky

English

menu
zavřít

Probíhá zkušební sčítání lidu

18. 9. 2020

Aktuality

11

Zlín – V rámci příprav na sčítání lidu konané v příštím roce na jaře, probíhá v těchto dnech tzv. Zkušební sčítání.

scitani.jpg

Zlín – V rámci příprav na sčítání lidu konané v příštím roce na jaře, probíhá v těchto dnech tzv. Zkušební sčítání. Český statistický úřad (ČSÚ) oslovil 25 tisíc domácností v typických lokalitách po celé republice, včetně Zlína, s prosbou o zkušební vyplnění sčítacích formulářů. Vyplňování formulářů Sčítání lidu, domů a bytů 2021 si teď mohou tyto vybrané domácnosti vyzkoušet nanečisto přes formulář umístěný na webu www.scitani.cz. Pro zájemce, kteří dávají-li přednost tužce a papíru, jsou připraveny listinné formuláře.

„Zkušební sčítání je unikátní možností, jak prověřit funkčnost všech systémů pro online sběr dat i způsob distribuce a sběru listinných formulářů. Stejně jako při ostrém sčítání klademe vysoký důraz na bezpečnost osobních údajů,“ uvedl Robert Šanda, ředitel odboru statistik obyvatelstva ČSÚ a věcný gestor projektu Sčítání 2021.

Pokud některé domácnosti možnost vyzkoušet sčítání online nevyužijí, obrátí se na ně sčítací komisař, což bude s největší pravděpodobností jejich poštovní doručovatel. Donese jim tištěný formulář, poprosí je o jeho vyplnění a případně pomůže s jeho odevzdáním zpět na Českou poštu.

Oslovených 25 tisíc domácností žijících ve více než 12 tisíc budovách v 98 místech napříč celou Českou republikou vybíral Český statistický úřad tak, aby reprezentovaly typické lokality. Zkušební sčítání tak proběhne v malých obcích i velkých městských aglomeracích. Zahrnuty v něm budou i různé typy bytových domů včetně např. hromadných ubytovacích zařízení.

Sčítání lidu, domů a bytů je tradiční a nedílnou součástí systému úředních statistik v každé zemi. Podobně jako je tomu na našem území již od roku 1869, i ve většině zemí světa se koná pravidelně každých 10 let.

 

 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru