Česky

Česky

English

menu
zavřít

Prohlídkovou trasu ZÓNU ZLÍN prošli první zájemci

29. 6. 2021

Aktuality

12

Zlín - Nové pravidelné procházky Zlínem s názvem ZÓNA ZLÍN představují návštěvníkům nejvýznamnější stavby Zlína a tzv. funkční zóny, podle kterých byl plánován moderní urbanismus města,

img-0537.jpg

Zlín - Nové pravidelné procházky Zlínem s názvem ZÓNA ZLÍN představují návštěvníkům město z větší perspektivy. Nejvýznamnější baťovské stavby ukáží, proč se městu říkalo „výstavní síň první republiky“, vedle toho je pozornost věnována také modernistickému urbanismu a funkčním zónám, které jsou ve Zlíně stále rozpoznatelné. V neposlední řadě jsou ve stručnosti připomenuty také nejvýznamnější osobnosti, které město formovaly.

„Během dvou hodin navštíví zájemci kromě historického centra tovární areál a seznámí se s výškovými budovami na náměstí Práce. Představen je i způsob baťovského ubytování a typické dělnické domky. Procházka končí návštěvou Památníku Tomáše Bati, jedné z nejradikálnějších staveb minulého století,“ uvádí Lucie Šmardová, autorka trasy.

Od června do září se každou středu od 16 h a sobotu od 14 h konají procházky po architektuře za doprovodu zasvěcených milovníků zlínské architektury. Prohlídková trasa je určena pro návštěvníky města, ale také pro místní, kteří se díky ní mohou dozvědět nové informace o svém městě. 

Procházky pořádá město Zlín ve spolupráci se spolkem aArchitekturou a Zlínským architektonickým manuálem.

„Letos jde o pilotní projekt, proto budeme rádi za jakékoliv odezvy od návštěvníků, které budou sloužit pro zlepšování této služby. V příštích letech bychom ji rádi rozšířili o další tematické okruhy, např. po baťovském bydlení,“ doplňuje Eva Manišová, vedoucí oddělení cestovního ruchu.

Na prohlídky se mohou zájemci registrovat on-line na http://bit.ly/zonazlin, telefonicky na čísle 577 630 270 či osobně na Informačním středisku v budově radnice.

„Po dohodě lze uskutečnit prohlídku i mimo stanovené termíny,“ doplnila Pavla Julinová, vedoucí Informačního střediska.

Podrobnější informace naleznete na http://bit.ly/zonazlin

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru