Česky

Česky

English

menu
zavřít

Projekt Seniorská obálka může zachránit životy

12. 11. 2020

Aktuality

17

Zlín - Seniorská obálka. To je název projektu, na němž spolupracuje zlínský Odbor sociálních věcí s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR...

icekarta.jpg

Zlín - Seniorská obálka. To je název projektu, na němž spolupracuje zlínský Odbor sociálních věcí s Ministerstvem práce a sociálních věcí ČR. V rámci tohoto projektu obdrží senioři, především ti žijící v samostatné domácnosti, takzvanou ICE kartu, která jim může po vyplnění údajů zachránit život či zdraví.

 „Seniorská obálka obsahuje tiskopis, který je potřeba vyplnit. Jde v zásadě o sumář nejdůležitějších informací o daném člověku a jeho zdravotním stavu. Je zde uvedeno jaké léky senior užívá, zda je na něco alergický či jeho nemoci. Je možné vypsat kontakty na blízké osoby a obvodního lékaře. Tento tiskopis záchranáři, hasiči, policisté či strážníci najdou na předem určeném místě, například na lednici nebo vnitřní straně vchodových dveří, prostudují jej a zvolí nejlepší medicínské řešení,“ vysvětlil princip fungování seniorské obálky potažmo ICE karty Aleš Dufek, náměstek primátora pro sociální oblast. 

Často se totiž děje, že senior je v danou chvíli v bezvědomí nebo má závažný zdravotní problém, který mu znemožňuje se záchrannými složkami komunikovat. A pak nebývá nic jiného, než po důležitých informacích složitě pátrat. Seniorská obálka by tak usnadnila záchranným složkám mnohdy zachránit lidský život. Na základě spolupráce s projektem Implementace politiky stárnutí na krajskou úroveň Ministerstva práce a sociálních věcí se proto město Zlín připojilo k distribuci Seniorské obálky pro naše občany

Formulář je zveřejněn na webu města, naleznete jej v nejbližším vydání Magazínu Zlín, bude distribuován do Zlínských klubů seniorů a podobně. Je také uložen jako příloha pod touto zprávou. 

Nejnovější videoreportáže

Z facebooku

#SledujZlin

Aplikace Mobilní rozhlas

Chcete dostávat do svého mobilu či mailu upozornění na blížící se nebezpečí, odstávky, poruchy a výpadky energií, ankety, pozvánky na kulturní a sportovní akce?

Více informací o aplikaci

App Store Google Play

© 2024 Magistrát města Zlína
všechna práva vyhrazena

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

Podněty k webovým stránkám
Kontakt: webmaster@zlin.eu

logo EU

Nahoru